V dnešní době má již skoro každá firma své vlastní chytré hodinky. Ovšem ne všechny běží na Android Wear. Existuje totiž mnoho dalších zajímavých operačních systémů, jako třeba Tizen nebo dokonce plnohodnotný Android. A zrovna ten nabízejí nové chytré hodinky No.1 D6. Nachází se na nich konkrétně Android 5.1 Lollipop. Pojďte se podívat na recenzi, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci se smartyhodinky.cz.

Specifikace

No.1 D6 mají docela nabité specifikace. Hodinky pohání čtyřjádrový MediaTek MT6580 procesor s frekvencí 1.3GHz a  paměť RAM o velikosti 1GB. Velikost úložiště činí 8GB. Hodinky mají IPS displej o velikosti 1,63 palců (rozlišení 320x320ppi), který je chráněn safírovým sklíčkem. Samozřejmostí jsou pak i Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.0 a snímač tepové frekvence.

Hodinky jsou dostupné hned ve dvou barevných provedeních: stříbrná a vesmírně šedá. Obě barevné varianty jsou dodávány se stejným koženým řemínkem.

Vzhled

Při pohledu na tyto hodinky si řada lidí řekne, že nejsou stylové, a to kvůli těm třem kapacitním tlačítkům pod displejem, které bychom očekávali spíše u telefonu. To je však věc názoru – nám se totiž tlačítka docela líbí a v kombinaci s displejem ze safírového skla vypadají jednoduše perfektně. První tlačítko (menu) se nachází na levé straně, druhé (home button) veprostřed a třetí (back) na pravé straně. Kryt hodinek je pak celý vyroben z kovu, jak by jste asi očekávali. Na zadní straně hodinek se nachází snímač tepové frekvence a konektor, který slouží k nabíjení. Bohužel, konektor má občas tendenci se odpojovat.

posledni

Chytré hodinky D6 přichází s řemínkem z pravé kůže, který vypadá opravdu skvěle, ovšem nemusí sednout každému. V tom případě se dá jednoduše odepnout a vyměnit za jiný, což je další obrovské plus.

Software

Pokud si k hodinkám budete chtít pořídit příslušnou mobilní aplikaci, budete si ji muset stáhnout přímo z webových stránek společnosti, které jsou uvedeny v uživatelském manuálu. Aplikace Watch Helper nabízí některá základní nastavení hodinek, avšak párování s telefonem zde není. Chceme-li tedy hodinky s telefonem spárovat, musíme tak učinit ručně přes nastavení telefonu. Aplikace umožňuje nastavit třeba to, aby vás hodinky upozorňovaly na příchozí hovory, zprávy a zmeškané hovory nebo si pomocí ni můžete na hodinkách aktivovat notifikace z aplikací třetích stran.

Hodinky se ovšem dají používat i zcela samostatně, bez telefonu. Mají totiž vlastní 2G a 3G připojení k síti, což je  obdivuhodné, ale hlavně to šetří výdrž baterie.

Funkcionalita

Po funkční stránce jsou hodinky zejména jednoduché a rychlé. A to by jste si mysleli, že Android na obrazovce o velikosti 1,66 palců nebude zrovna moc praktický. Procházení OS je však opravdu velmi plynulé a na hodinkách jsou různé aplikace, včetně plnohodnotného Google Play Store. Abyste jej ale mohli používat, musíte mít v hodinkách SIM kartu nebo být připojeni na Wi-Fi.

Hodinky nabízejí nespočet funkcí, otázkou ale zůstává, jestli je na našem zápěstí všechny využijeme.

Co se týče životnosti baterie, tak musíme říct, že je skvělá, protože 2 celé dny na jedno nabití, to se dnes jen tak nevidí. Ano, výdrž se samozřejmě trochu mění, v závislosti na tom, co vše na hodinkách zrovna děláme, ovšem s občasným použitím Wi-Fi, notifikacemi a sledováním času jsou dva dny stále reálné. Když budete mít v hodinkách SIM kartu, počítejte s výdrží baterie cca jeden den.

Dojmy1

No.1 D6 jsou velmi zajímavé hodinky. Na první pohled vás možná nezaujmou, ovšem hned po prvním nasazení objevíte jejich pravé kouzlo. Nemají tuctový vzhled, existuje na ně mnoho aplikací (barometr, počasí,…), můžete si na nich spravovat emaily, příjimat notifikace a mnoho dalšího. Jasně, hodinky nejsou v žádném případě perfektní, ale můžeme jim za tak nízkou cenu (3 990 Kč) něco vytknout?

ZAKOUPIT NO.1 D6


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup