Samsung Gear S spolu se svou vlastní platformou Tizen jsou novou vlajkovou lodí korejského gigantu. Díky 3G, Wi-Fi a Bluetooth připojení jsou Samsung Gear S doslova moderním komunikátorem. To znamená i to, že mohou být bez problému použity jako samostatné zařízení. Součástí hodinek je totiž i slot pro SIM kartu.

Pojďme se spolu podívat, zda jsou nové Gear S tím nejlepším, co je v současnosti k dostání za cenu £329/$350.

Samsung Gear S: Design a displej

Nový Gear S zdobí zakřivený 2-palcový Super AMOLED displej o rozlišení 480 x 360 a 300 ppi. Ano je obrovský, ale tak to přece je i u novodobých smartphonů. Displeje smartphonů jsou stále větší a větší. Samsung Gear S se tohoto trendu drží a nabízí nám tento skvěle přehledný displej.

Displej vyniká úžasným jasem. Už nebudete muset venku během slunečného dne mžourat očima, jelikož čitelnost je opravdu skvělá. Nicméně pro psaní budete mnohem raději využívat hlasové ovládání. Stále je to efektivnější způsob než psaní prstem.

Stejně jako většina chytrých hodinek i Gear S obsahují akcelerometr k zaznamenávání pohybů vašeho zápěstí. Senzor okolního světla je také velice užitečný, displej vás tak například nebude oslňovat při pohledu na hodinky uprostřed noci.

Zakřivený displej plynule přechází do gumového pásku (dostupného v mnoha barvách), který je opravdu pohodlný. Jako vadu na kráse bychom snad zmínili jen sponu, která občas bez menšího boje nejde zapnout.

Samsung Gear S: Samostatné zařízení?

To, že je Samsung Gear S samostatné zařízení, jak bylo výše zmíněno, je pravdou jen částečně. Zařízení si totiž musíte nejprve „nahrát“. To znamená, že budete potřebovat kompatibilní smartphone Samsung Galaxy. Dále si stáhnete aplikaci Gear Manager k přenosu kontaktů, hudby, fotek a samozřejmě i aplikací do vašeho zařízení.

Poté co si Gear S doinstalujete a doplníte aplikacemi, kontakty, hudbou atd. za pomocí zmíněného smartphonu Samsung Galaxy, můžete vložit do zařízení 3G SIM kartu a fungovat nezávisle na smartphonu. Ano teprve teď přichází ta nezávislost samotného zařízení. Můžete volat a přijímat hovory (a nutno dodat, že s opravdu dobrou kvalitou zvuku), posílat textové zprávy, číst e-maily a surfovat po internetu.

Je však potřeba si uvědomit, že některé aplikace je potřeba nejprve nastavit ve smartphonu, než budou používány ve vašich hodinkách. Pro Tizen je více jak 1000 dostupných aplikací, u kterých je k instalaci do zařízení potřeba Gear Manager. Pro samotné hodinky interní app store neexistuje, což je škoda, protože se zde projevuje potřeba mobilního telefonu.

Jakmile vložíte do Gear S SIM kartu, mají hodinky zároveň své vlastní číslo. Nacházíte-li se ale s hodinkami v blízkosti spárovaného smartphonu, komunikujete přes číslo telefonu, ne hodinek. Svým přátelům ale pro jistotu dejte i své druhé číslo.

Samsung Gear S: Tizen

Díky velkému displeji je pohyb v menu hračka. Obrazovky se posunují zleva doprava, stejně jako na TouchWiz, a podobně jako u mobilního operačního systému Samsungu, můžete naplnit tyto obrazovky i různými widgety – zprávy, počasí, kontakty, fotografie, aktualizace a tak dále – vybírat můžete ze stovek možností.

Samozřejmě můžete také měnit předurčené tapety, a dokonce nahrát své vlastní obrázky na pozadí – i když, opět k tomu budete potřebovat k tomu určenou aplikaci ve smartphonu. K dispozici je samozřejmě dostupno mnoho vzhledů(ciferníků) samotného času.

Je hezké, že po instalaci nové aplikace se vzápětí objeví i na obrazovce, stejně, jak je tomu u smartphonů. Jen je škoda, že ke každé změně v Gear S musíte vytáhnout smartphone z kapsy a danou změnu pomocí něj provést.

Samsung Gear S: Fitness a GPS

Součástí hodinek je také S Health, které stejně jako u smartphonů monitoruje kroky, kalorie, tepovou frekvenci a spánek.

Bohužel toto vybavení nefunguje zcela správně. Počítání kroků neodpovídá skutečnosti, GPS není úplně přesná a zařízení se často mýlilo i co se týče uběhnuté vzdálenosti a času při monitorování běhu. Nevíme, jak je to možné, ale je škoda aby jinak skvělé zařízení shazovaly nějaké nepřesnosti co se týče trackingu.

Samsung Gear S: Životnost baterie

Špatnou zprávou je, že životnost baterie je v průměru pouze jeden den.

Je zde však i dobrá zpráva. A tou je přenosné 350mAh dobíjecí zařízení (tzv. power bank), které má dost šťávy k dobití baterie vašich Gear S, pokud jste třeba na cestách.

Zdroj: www.wareable.com

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup