Vzhledem k nepříznivé situaci, která na celém světě v současnosti panuje kolem pandemie nového koronaviru, se mnozí z vás jistě obávají toho, že jejich peníze ztratí na hodnotě, a to zejména v důsledku inflace. Proto je dobré investovat. Rozumnou investiční příležitostí je nákup zlatých cihel.

Zlato neztrácí na své hodnotě, ba spíše naopak

V okamžiku, kdy si z naspořených peněz pořídíte zlato v podobě cihel (případně lze koupit rovněž zlaté mince), prakticky nehrozí, že byste o investované peníze v budoucnu přišli. Právě zlato je totiž cenným kovem, který si dlouhodobě drží stabilní pozici na trhu, jeho cena jde v průběhu času spíše nahoru, takže se na následném prodeji dá i solidně vydělat. Není se tedy čemu divit, že mnozí investoři vkládají finanční prostředky v této nejisté době právě do zlatých cihel a opouštějí jiné druhy investic, a to včetně nákupů nemovitostí. Investiční zlato si však mohou pořídit nejen velcí investoři, ale rovněž drobní střadatelé.

Nákup investičního zlata je dnes velmi snadný a lze provést i online. V tuzemsku žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, jedná se o dovezené slitky zejména od švýcarských výrobců. Jde kupříkladu o Argor Heraeus a P.A.M.P.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. A dodává: „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Nemusíte platit DPH

Investiční zlato má nejednu výhodu. Jako případní zájemci oceníte například snadnou přenositelnost a možnost směny na peníze kdekoliv na světě. U nás navíc nákup zlata v podobě zlatých cihel nepodléhá DPH.