iPhone sice patří mezi nejlepší mobilní telefony, které si můžete pořídit, někdy ale dokáže být pořádně otravný. Jak tomu zabránit?

Zařízení od Applu jsou známá pro svoje prémiové zpracování a uživatelskou přívětivost. Najdou se ale věci, které mnohé uživatele příliš nepotěší. Jednou z nich je i nutnost používat iPhone 7 home button i ve chvílích, kdy to není nutné.

Ztráta času

Každá změna je krok kupředu. Jsou ale i takové změny, které jsou spíše krokem zpět. Jednou z nich je i poměrně složité odemykání systému. Abyste iPhone 10 vůbec odemkli, budete muset provést poměrně zdlouhavou proceduru. Nejprve je potřeba provést stisknutí tlačítka plochy a až poté přiložit prst pro odemčení přes ID.

Na první pohled to sice vypadá jako něco, co nemůže nikomu způsobit problémy, opak je ale pravdou. Home button iPhone 7 používali uživatelé jen ve vybraných případech, nyní je to potřeba i při odemykání, které provádíte i několikrát denně. Když si vezmete, jak dlouho vám jedno odemčení zabere, není to nic příjemného. Ztrácíte tak zbytečně spoustu času. Ten byste jinak mohli věnovat užitečnějším činnostem.

Jak si změnit nastavení?

Každá změna má svůj důvod. A důvod pro tuto změnu byl vskutku logický. Podle Applu si totiž uživatelé před odemčením ani nestihli přečíst notifikace. Díky změně, kdy musíte nejprve stihnout home button a až poté můžete odemknout telefon, chtěli tento problém eliminovat. To se jim ale nepodařilo. Pro všechny, kteří se chtějí vrátit ke staré zaběhnuté tradici, totiž nechali v nastavení zadní vrátka.

Jak tedy vrátit odemčení telefonu do původního stavu? Stačí jít do Nastavení a najít položku Zpřístupnění. Tam klepněte na Tlačítko plochy, kde uvidíte několik možností. Aktivujte odemykání přiložením prstu a nastavení se vrátí do původního stavu.