Pokud se váš malý syn rozhodl, že se stane budoucím Jágrem nebo Gretzkym, kromě talentu, píle a odhodlání mu k úspěchu dopomůže hokejové vybavení. Myslíte-li to s hokejem vážně, neměli byste na výstroji šetřit. Pouze to kvalitní odvede nemalý kus práce, a navíc vydrží.

Hokejka přesně do ruky

Mnoho rodičů dělá chybu v tom, že nejprve čekají, jak se jejich ratolesti na trénincích povede. Z toho důvodu zakoupí levné nepříliš vyhovující vybavení, aby je investice příliš nestála. Opak je ovšem pravdou. Kvalitní hokejová výstroj poskytne dítěti výhodnější startovací pozici, neboť použité materiály jsou odolnější a lehčí. Dítěti se bude s jednotlivými komponenty lépe manipulovat. Zaměříme-li se na výběr hokejky, je nejdůležitější zvolit správnou délku. Když stojí malý hokejista na bruslích, měla by mu výška hokejky dosahovat po bradu. Její zahnutí volíme dle toho, zda ji bude dítě držet v pravé nebo levé ruce. Hmotnost a ovladatelnost hokejky závisí na tom, jestli je dřevěná či z kompozitu.

Bruslení jako po másle

Další neméně důležitou součástí hokejová výstroje jsou perfektně padnoucí brusle. Začínajícímu hokejistovi pořizujeme odpovídající velikost, neboť se noha v brusli nesmí pohybovat. Neměli bychom k nákupu přistupovat tak, že koupíme větší velikost, aby mu brusle déle vydržely. Kotník musí být pevně obemknutý. Jen tak se předejde špatné technice bruslení a případným úrazům.

Bezpečnost na prvním místě

Jelikož je hokej velice kontaktní sport, je třeba být vybaven dostatkem ochranných pomůcek. Řeč je o rukavicích, suspenzoru, chráničích krku, ramen, loktů, kolen a holení. Součástí hokejové helmy musí být u mládeže kovová mřížka, jež chrání před zraněním obličej. I zde platí, že vše musí držet pevně na svém místě. Ochranné vybavení nesmí sklouzávat a omezovat hráče v pohybu.