Milovníci kávy dají přednost kvalitním kávovým zrnům, která propůjčí připravenému šálku lahodnou chuť a vůni. Připravte si doma kávu jako z kavárny.

Jak vybrat kvalitní kávová zrna?

About CoffeeRozhodli jste se udělat si radost kvalitní kávou, která vám svým aroma navodí příjemný pocit pohody a kterou si vychutnají i vaše chuťové buňky? Pak se vám bude hodit náš šikovný průvodce zrnkové kávy, jenž vám pomůže s jejím výběrem.

Jak se káva rozlišuje?

Na obalu najdete důležité údaje, které vám pomohou s výběrem kávových zrn. Je však důležité jednotlivým pojmům dobře porozumět. Káva se rozlišuje na základě:

1. Odrůdy kávy – neboli druhu kávovníku

2. Fázového pražení – existuje jich mnoho, ale toto jsou ty základní:

· Light: Nejsvětleji pražená káva vystavená nejmírnějšímu stupni pražení. Zrna se praží krátkou dobu, aby uvnitř zrna zůstaly veškeré oleje. Tato káva má vysoký stupeň kyselosti. Aroma je především ovocné.

· Střední: Kávová zrna jsou vystavena vyšším teplotám delší dobu, ale oleje se ještě neuvolňují. Chuť je sytější, vyváženější a sladší.

· Tmavá: Zrna se praží tak dlouho, aby se uvolnily oleje. Výsledkem jsou tmavá a lesklá zrna. Původní chuť je potlačena. Do popředí se dostává chuť vyvolaná pražením. Káva je sladší, bohatá a málo kyselá.

3. Obsahu kofeinu

Liší se v závislosti na druhu kávy. Nejméně kofeinu obsahuje káva Excelsa (cca 1 gram na 100 g kávových zrn), pokračuje káva Liberica s 1,23 g na 100 g, následuje káva Arabica – 1,61 g/100 g a nakonec káva Robusta, jejíž obsah kofeinu vyskočí na 2,26 g ve 100 gramech.

4. Data pražení

Ideální doba nákupu kávy je mezi 4 dny a 1 měsícem po upražení.

Jak připravit kávu doma?

Lahodnou kávu si připravíte pouze v dobře odservisovaném kávovaru. U pozáručních modelů doporučujeme provádět servis a opravy kávovarů každé 1 – 2 roky. Zavolejte k nám na pobočku a domluvte si v Plzni a okolí vyzvednutí kávovaru zdarma, případně nám jej pošlete kurýrem.

Naši technici kávovar zdarma napojí na diagnostiku a nalezené závady vám obratem i s cenou za opravu zavolají. Je pouze na vás, zda si kávovar necháte opravit nebo vám jej pošleme v původním stavu zpět. Opravy zajišťujeme do 3 dnů. Při běžném servisu provedeme chemické čištění a odvápnění, seřízení mlecího mechanismu, nastavení dávkovače kávy a závěrečnou tlakovou zkoušku.