Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato ocení také začátečníci

Svět investic je teoreticky otevřen všem, nicméně ne každý má dostatečné množství znalostí a zkušeností, aby mohl v takovémto prostředí obstát. Proto se doporučuje začít na něčem jednodušším. Dobrým kandidátem je zlato.

Jeho největší přednost spočívá v ceně, která setrvale roste. A dle většiny expertů máme růst zlata očekávat také v budoucnu. Takovouto vlastnost má jen málokterá komodita. Není tudíž divu, že je zlato tak oblíbené.

Navíc je ještě žlutý kov imunní vůči různým finančním či jiným krizím, které celou řadu jiných komodit dokáží zcela znehodnotit. Kdo se bojí inflace, měl by disponovat dostatečným množstvím zlata.

Ne každé zlato je jakožto investice vhodné

Stejně jako třeba nemovitosti, tak i zlato může mít celou řadu forem. A ne všechny jsou pro účely investování zrovna nejvhodnější. Určitě se vyplatí nakupovat fyzické zlato. Alternativy jsou totiž až příliš rizikové. Hlavně nákup virtuálního zlata se nemusí případným investorům příliš vyplatit. Většinou totiž není kryté zlatem klasickým.

V dřívějších dobách se vyplatilo nakupovat akcie zlatých dolů. Tehdy však těžba jela na plné obrátky. Dnes je ovšem situace naprosto odlišná. Koupit si tak akcie na zlatý důl mohou jen lidé, kteří mají o této problematice jen chatrnou představu.

Ani všechny druhy fyzického zlata nejsou pro investování ideální. Spousta lidí má doma zlaté šperky, které mnohdy považují za investiční komoditu. To je ale špatně. Šperky nejsou pro investici vhodné hlavně proto, že jde o módní předměty, jejichž hodnota se určuje dosti složitě.

Kdo by rád investoval své peníze do zlata, měl by se zajímat výhradně o slitky a mince. Vždy je nezbytné zkontrolovat, zdali jde skutečně o investiční mince, nebo se jedná jen o nějaký pamětní dukát. Zde se hodně začátečníků plete a zbytečně na své chybě prodělávají.

I když se ve specializovaných českých prodejnách dají běžně kopit jak slitky, tak i mince, pouze mince se u nás i vyrábějí. Slitky obvykle pochází ze švýcarských luhů a hájů. Na tom ovšem není nic špatného. Švýcarské zlato je ve světě velmi poptávané, a proto není problém ho prodat prakticky kdekoliv.

Dobrý trezor je k nezaplacení

Hodně lidí si koupí zlato, ale nemá žádný trezor. To samozřejmě není úplně nejlepší strategie, byť by se jednalo jen o pár mincí. Ty jsou i v malém počtu poměrně drahé, a není tudíž dobré je mít jen tak ve skříni. Kvalitní trezor by měl mít každý investor do zlata.

Kdo však chce za všech okolností ušetřit, může využít služeb banky. Bankovní domy běžně nabízejí svým klientům možnost úschovy cenných komodit, zlato nevyjímaje. Tato služba je samozřejmě zpoplatněna.