Fitbit světu nedávno představil své nejnovější počiny: Fitbit Charge a jeho většího bratra Fitbit Charge HR.

Tyto nové chytré náramky jsou takovou mírnou aktualizací z původních Fitbit Flex.

Design a zpracování
Fitbit Charge je zabalený do flexibilního, nedráždivého, odolného elastomeru, který využívá již mnoho sportovních hodinek. Nabývá hezkého a zároveň bytelného dojmu. Řemínek má matný, čárkovaný design, který je nabízen ve dvou velikostech. Šířka řemínku činí rovných 21 mm, hmotnost je necelých 23 g.

Displej a notifikace
Fitbit Charge je osazen malým OLED displejem, který je na světle poměrně dobře čitelný, ale působí poněkud plastovým a levným dojmem. Probudíte jej buď poklepáním na plochu pod displayem, nebo pomocí bočního tlačítka. Klikáním na boční tlačítko se postupně dostanete na rozpis svých denních aktivit. V rámci aplikace si můžete pohrát s typy hodin a pořadím displejů. Tracker nenabízí možnost nastavení, aby se čas zobrazoval nepřetržitě, a také postrádá funkci, aby se čas zobrazil při švihnutí zápěstím. Z notifikací umí zařízení zobrazit jen ID volajicího, což je trochu málo od přístroje za 130 dolarů.

Monitoring aktivit
Fitbit Charge sleduje pravidelné denní aktivity, jako jsou kroky, ujetá vzdálenost, spálené kalorie, počet kroků a aktivní minuty. K dispozici je také monitoring spánku. Na rozdíl od Fitbit Flex se zde sledování pohybu při spánku aktivuje automaticky. Fitbit můžete synchronizovat s aplikací ve vašem chytrém telefonu, pomocí Bluetooth 4.0, či pomocí PC a Mac. Aplikace je k dispozici na Android, iOS a Windows Phone. Monitorování jste 7 dní v týdnu, sekundu po sekundě. Díky vnitřní paměti je Fitbit Charge schopen si pamatovat veškeré informace za posledních 30 dní. Na rozdíl od Jawbone UP3, aktivity a individuální sporty Fitbit nedetekuje sám, takže budete muset v aplikaci ručně zpětně přidat sport do vaších aktivních minut. GPS a monitoring srdeční frekvence, jako je u Fitbit Charge HR, zde nenajdete.

Aplikace Fitbit
Fitbit aplikaci budete používat na všech Fitbit zařízeních. První věc, kterou budete dělat, je synchronizovat vaše zařízení s touto aplikací v chytrém telefonu, či počítači. Jestliže vlastníte například ještě jiný, další náramek, tak ho budete muset odstranit, protože aplikace podporuje pouze jedno zařízení. V aplikaci Fitbit můžete vidět svůj pokrok, máte také možnost sdílet a soutěžit se svými přáteli, přidávat kalorie z jídel a získat odznaky na základě vašich výsledků. Pro původní uživatele Fitbitu není v aplikaci nic nového – byli bychom rádi, kdyby se pro nové zařízení objevila zároveň i nějaká nová funkce.

Životnost baterie
Fitbit můžete nabíjet pomocí magnetické spony, která je na konci Micro USB kabelu. Nabíjení trvá několik hodin, poté můžete očekávat výdrž okolo 5-7 dní. Fitbit Charge je taktéž odolný vůči vodě, takže můžete bez starostí jít do sprchy či bazénu a nosit tedy Fitbit nerušeně celý týden.

zdroj: www.wareable.com

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup