Microsoft Band jsou na trhu už nějakou dobu a konečně se z amerických břehů začínají rozšiřovat i do okolního světa. Band patří k nejzajímavějším zařízením, které jsme kdy recenzovali.

Zní to dobře? Čtěte dále…


Microsoft Band: Design

Nový Microsoft Band je absolutní zvíře. Jedná se jistě o nejobjemnější fitness náramek, který jsme kdy vyzkoušeli. Upřímně, jestli si myslíte, že budete spát s novými Band na zápěstí, tak se zamyslete ještě jednou.

Zařízení je nepohodlné kvůli svému tvaru. Vrchní část, na které je usazen displej, je úplně plochá. Tato plochost, způsobuje to, proč je nošení nepohodlné. Přivítali bychom zakřivenější tvar. Microsoft většinou ukazuje Band v poloze displejem nahoru jako u hodinek, tvarově to ale vypadá, že by zařízení mělo sedět na vnitřní straně zápěstí. Nicméně i tato poloha je nepohodlná. Dlouhodobé nošení dokonce způsobuje bolest.

To může být problém. Máme za sebou testy Sony SmartBand Talk a excelentních Garmin Vivosmart. Oba tito konkurenti mají lehce zakřivený tvar. Jsou tedy pro zápěstí mnohem příjemnější a pohodlnější.

V nabídce jsou 3 různé velikosti.  Nastavitelná spona je fajn ale budete-li chtít nastavit pásek přesně podle svých představ, neobejde se to bez menšího boje.

Dokonce i tlačítka (jedno pohotovostní a jedno, které aktivuje přednastavené funkce) mohly být lepší. Proč jsou tak obrovské a neohrabané?

Design nových Band je prostě hrozný. Je to spíše krok zpět než kupředu, co se týče designu.


Microsoft Band: Displej

1,4 palcový (11mm x 33mm) TFT barevný dotykový displej s rozlišením 320 x 106. Zatímco je dostatečně čistý a jasný, za Samsungem znatelně zaostává.

Obrazovka se vzhledem nových Windows ale vypadá velmi dobře. K dispozici jsou zde „dlaždice“ založené na UI, jako ty, které najdete na vašem PC nebo Xboxu.

Listování zleva doprava je přirozené a hlubší vrtání se v dlaždicích pro získání více informací nezklame. Zařízení se totiž chová téměř totožně jako Windows Phone, což je příjemné.


Microsoft Band: GPS a senzory

Součástí Band je skvělé GPS připojení, díky kterému už u sebe nebudete muset nosit smartphone. Zmapovat dráhu vašeho běhu s přehledem zvládnou Band. Je to od Microsoftu odvážný krok, i když Polar M400 stírá hranice mezi mapováním aktivit a nahráváním běhu pomocí GPS senzoru a Sony SmartWatch 3 jsou první Android Wear smartwatch se zabudovanými schopnostmi GPS.

Jawbone UP3 nebo Fitbit Charge HR nemají GPS připojení vůbec, takže se zde stal jasným vítězem Microsoft.

Naštěstí GPS funguje opravdu dobře. I když je Band zatím pouze pro Ameriku (ani aplikace zatím není dostupná mimo Spojené státy), připojení se nám podařilo navázat i v Británii. Mohli jsme Band tedy porovnat s Adidas miCoach Smart Run.

Stejně jako u Intel Basis Peak a Fitbit Charge duo, i zde je 24/7 snímání srdečního tepu díky aktivnímu optickému senzoru. Můžete tedy kdykoliv vidět vaše aktuální BPM.

Zařízení obsahuje také UV senzor, který vás upozorní na příliš silné slunce a doporučí použití krému na opalování. Dále Band disponuje 3-osým akcelerometrem, gyrometrem, senzorem okolního světla a senzorem teploty kůže.


Microsoft Band: Sledování aktivit

Základní fitness tracking v Microsoft Band je opravdu dobrý, ne-li skvělý. Samozřejmostí je kalkulace spálených kalorií vycházející z vámi vložených dat do aplikace, ale o tom více později.

Sledování spánku se zabývá klíčovými parametry jako je doba spánku, kvalita (poměr doby spánku a celkového času), kolikrát jste se vzbudili, kolik jste spálili kalorií, tepová frekvence atd. To vše je vám k dispozici, ovšem pouze pokud dokážete usnout s nejnepohodlnějším fitness páskem na svém zápěstí.

Základní statistiky můžete pozorovat na samotném zařízení, a to buď přechodem na příslušnou dlaždici nebo změnou na domovské obrazovce. Pro detailnější informace však budete muset zavítat přímo do dané aplikace na svém smartphonu či PC.


Microsoft Band: Workout a trénink

Trumfem je nový workout trenér zabudovaný přímo do Microsoft Band. To znamená programy a tréninky, s výzvami a extra informacemi přímo v aplikaci.

Band s vámi nebude mluvit, jen vám sdělí, že máte třeba 25 sekund dřepovat. Je však potřeba se na zařízení stále dívat abyste věděli co máte dělat.

Aplikace pro běh je spíše základní, nicméně pro příležitostné běžce je to dostačující. Neočekávejte žádnou kadenci, převýšení apod. Zařízení umí pomocí GPS mapovat dráhu, kterou jste uběhli a barevně odlišit úseky podle toho jak rychle jste běželi. Band navíc zaznamenává aktuální vzdálenost, rychlost, mezičasy a srdeční tep.


Microsoft Band: Upozornění smartphonu

Nejsou k dispozici žádné speciální aplikace. Notifikace se Vám klasicky zobrazí, podobně, jako na smartphonu.

Příchozí hovory, textovky, e-maily, data v kalendáři, sociální média (Facebook a Twitter), na to vše vás Band upozorní.


Microsoft Band: Microsoft Health

Microsoft Health se posnaží ztvárnit jednu jedinou stanici, která pro Vás přijímá a zpracovává veškerá zdravotní a fitness data z nejen Microsoft Band, ale i zařízení a aplikací třetích stran.

V podstatě se Band chová jako běžný fitness tracker. Zobrazuje historická data a graficky znázorňuje vše, co jeho spárovaná zařízení nahrají.

Partneři jako RunKeeper, MapMyFitness, Jawbone a MyFitnessPal také spolupracují s Microsoft Health a společnost plánuje i další spolupráce. Do budoucna to vypadá na velmi slibný projekt.


Microsoft Band: Výdrž baterie

Microsoft uvádí dvoudenní výdrž baterie. Nicméně nesmíte se často dívat kolik je hodin. V jiném případě očekávejte, že vám baterie vydrží spíše jeden den. A pokud si půjdete zaběhat s aktivovanou GPS, mějte doma předem připravenou nabíječku.

Stejně jako u většiny konkurentů budete i v tomto případě potřebovat samostatné příslušenství pro nabíjení. Microsoft Band se dodává s USB kabelem opatřeným magnetickou koncovkou. Plné znovunabití je velmi rychlé – cca do dvou hodin.

Band jsou odolné vůči lehkému ostříknutí a potu. Nejsou však plně odolné vůči vodě. Nelze se s nimi tedy koupat ani sprchovat.

Zdroj: www.wareable.com

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup