Chytré zařízení zažívají masový nárůst trhu, což má nadále pokračovat i v roce 2016. Neustále se objevují technologické novinky, jako Apple Watch a Galaxy Gear.

No. 1 G2 jsou nové chytré hodinky od výrobce smartphonů No.1, které si vypůjčily mnoho od kolegy jménem Galaxy Gear, ale narozdíl od něj nabízejí Android i iOS kompatibilitu zároveň.

Děkujeme eshopu smartyhodinky.cz za zapůjčení hodinek. Jedny si od nich můžete rovnou pořídit tady.

No.1 G2 Technické specifikace

 • Chipset: MTK2502
 • Operační systém: LinkIt OS
 • Displej: 1,54 palcový TFT displej (240×240 pixelů), Safírové sklo
 • Konektivita: Bluetooth 4.0
 • Kamera: 2 MPX
 • Baterie: 350mAh Li-polymer
 • Ostatní: Reproduktor, Mikrofon, Voděodolnost
 • Rozměry:
  • Délka: 58,4 mm
  • Šířka: 36,9 mm
  • Tloušťka: 10 mm
  • Délka pásku: 23,5 cm
 • Váha: 43 g

Co je v krabičce?

No. 1 G2 obsahují v balení vše, co je třeba ke spuštění a provozu chytrých hodinek:

 • 1 x No. 1 G2 Chytré hodinky
 • 1 x Micro USB nabíjecí kabel
 • 1 x Nabíjecí kabel

IMG_0725

 

No.1 G2 Design

Kdybychom řekli, že si No.1 G2 pouze vypůjčují od Samsung Galaxy Gear 2, bylo by to od nás velmi štědré. Jedná se totiž o docela přesnou kopii, alespoň co se týče designu. Nicméně musíme uznat, že si zvolili poměrně dobrý vzor.

No.1 G2 přicházejí v několika konfiguracích. Hodinky samotné jsou k dispozici ve stříbrné a zlaté, s gumovým, koženým nebo kovovým páskem. My jsme si k testování zvolili variantu kovovou, díky pocitu, že jde o zlatý střed mezi osobními a byznysovými účely.

S atraktivním broušeným kovem je rám okolo displeje velmi příjemný a zároveň dobře vypadající. Pásek je standardních 22mm hrubý a je zde také možnost jej vyměnit za jiný – velké plus pro Ty, kteří mají rádi úpravy.

Kvalita materiálu se zdá být, jak se říká, opravdu TOP. Zařízení je na ruce příjemné a váha je tak akorát. Kovový pásek působí trochu levně tím, jak je lehký, ale na druhou stranu vypadá fantasticky. Pokud bych se měl rozhodnout mezi vzhledem No.1 G2 a dražších Pebble, volba by byla jasná – Pebble na mě působí vzhledově spíše jen jako hračka pro děti. Pebble Steel už jsou na tom sice znatelně lépe, ale za cenu, za kterou si můžeme pořídit rovnou nějaké pořádnější Moto 360, LG G Watch R a podobně…

No.1 G2 dominují svým 1,54-palcovým TFT displejem. 240×240 rozlišení sice není to nejvyšší, ale displej funguje perfektně. Zařízení nahoře schovává malinkou 2 MPX kameru a IR blaster, zatímco níže najdeme tlačítko „home“. Na stranách se ukrývají reproduktory a mikrofon a pod tím ještě optický senzor srdečního tepu a nabíjecí konektor.

IMG_0726

Na ruce

Používání No.1 G2 je celkově solidní zážitek. Pro nabití jednoduše připnete přiloženou nabíjecí krabičku, zapojíte a čekáte. Po 30 minutách nabito, což je poměrně rychlé.

Pro zapnutí stačí podržet tlačítko „home“ na pár sekund. Poté se zobrazí animovaná úvodní obrazovka a následně již klasicky čas. Základní vzhled hodinek umí zobrazit čas, datum, kameru, krokoměr a nastavení.

Posouvání a klikání na displeji je celkově responzivní a animace jsou velmi plynulé. Zařízení je tedy dostatečně optimalizováno.

Pokud se chcete kdykoliv v průběhu dne podívat na čas, stačí zmáčknout tlačítko „home“, které následně zajistí rozsvícení displeje, kde je zobrazen čas. Opětovným stiskem se displej vypne, případně si můžete nastavit automatické vypnutí po určeném čase. Je trochu škoda, že se při zobrazování času projektanti z No.1 neinspirovali společností Pebble.

Připojení k telefonu funguje buďto pomocí Bluetooth v nastavení nebo přes MediaTek SmartDevice aplikaci. Co se týče aplikace a připojení celkově, nemám co vytknout.

Hodinky mají zabudovaný vibrační motorek, který je dostatečně silný na to, aby si získal Vaší pozornost, když Vás zrovna má na něco upozornit. Notifikace zvládá také reproduktor.

Vodopád funkcí

List veškerých funkcí G2 je velmi rozsáhlý a zahrnuje:

·       Video přehrávač·       „Smart Home“·       Stopky

·       Kalkulačka

·       Svícení

·       Úsporný režim

·       Nastavení

·       Tel. kontakty

·       Tel. vytáčení

·       Historie hovorů·       Zprávy·       Notifikace

·       Najít své zařízení

·       Budík

·       Kalendář

·       BT Hudba

·       BT Spojení

·       Správce souborů

·       Počítadlo kroků·       Monitoring spánku·       Upozornění na nedostatek pohybu

·       Senzor srdečního tepu

·       Záznam zvuku

·       Prohlížeč fotografií

·       Kamera

·       Záznam videa

Sami uznejte, že funkcí mají G2 opravdu dostatek. Je skvělé, že se výrobci povedlo výše uvedené funkce do hodinek úspěšně dostat. Samozřejmě, ne vše je perfektní, ale základní aplikace jako kalkulačka a stopky fungují bezchybně.

Senzor srdečního tepu

Senzor srdečního tepu je u tohoto zařízení jedním velkým zklamáním. Ačkoliv optické senzory srdečního tepu nejsou přesné, tento je doslova mimo. Často se stává, že je výsledek neuvěřitelně nízký a vzápětí, o pár sekund později, je zase úplně jinde. Toto by mohl do budoucna možná vyřešit nějaký update softwaru.

Kamera

Zabudovaná kamera není náhradou té ve Vašem smartphonu, nicméně svůj účel občasného použití splňuje úspěšně. Určitě nenatáčejte/nefoťte tam, kde není dostatek světla, protože Váš finální záznam bude jen jedna černá skvrna.

Vlastní úpravy

Vzhledem k tomu, že hodinky dokáží fungovat i samostatně bez telefonu, doufal jsem ve více možností, co se týče vlastních úprav – najdeme zde pouze 3 různé ciferníky a 3 obrázky na plochu. 1 ciferník je možné nainstalovat navíc pomocí aplikace v telefonu. Jedná se o velké zklamání, protože větší podpora těchto rozšíření by byla jednoduše skvělá.

Výdrž baterie

Výdrž baterie není vůbec špatná. S základním využítím (sledování aktuálního času, notifikace) jsem byl schopen vydržet 3-5 dní. Telefonáty již baterii velmi vyšťavovaly, kdy byla po jednom dni úplně vybita. Pokud zapnete úsporný mód, dokáže to také ušetřit pár hodin baterie.

IMG_0742

Další poznatky:

Voděodolnost

No.1 G2 nemají problém odolat kontaktu s vodou při mytí rukou, nicméně určitě nejsou plně voděodolné a nedoporučujeme tedy, chodit s nimi do bazénu.

Poškrábání

Displej, skládající se z safírového skla, zůstává nepoškrábaný. Je ale třeba podotknout, že na otisky prstů je to doslova magnetJ.

Aktualizace Firmwaru

Doposud jsme se od No.1 dočkali pouze pár updatů. Doufejme tedy, že v nich budou nadále pokračovat, i přesto, že samotný proces aktualizace není nic příjemného – musíte se připojit k PC a použit flashovací pomůcku pro flashnutí nového systému.

Shrnutí

No.1 G2 jsou velmi solidní chytré hodinky. Materiál je kvalitní a o mnoho příjemnější, než u plastových Pebble. Podpora obou systémů, jak iOS, tak Android, je neskutečná. Funkcionalita je většinou bezproblémová a za cenu, pohybující se okolo 4000kč, nemůžeme moc namítat.

IMG_0739

Kde zakoupit?

Já jsem obdržel své No.1 G2 z internetového obchodu smartyhodinky.cz. Jedny si od nich můžete objednat tady.

Nyní je výše uvedený eshop jediným v ČR, který tyto hodinky nabízí.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup