První dojmy z Applovkých Watch jsou přesně takové, jaké jsme je asi všichni očekávali – zařízení má své chyby, což je u 1. generací Applovských zařízení tak nějak standardem. Ale zdá se, že až na potřebu několika softwarových a hardwarových updatů působí hodinky poměrně dobrý dojem.

Podívejte se na to nejlepší z prvních dojmů populárních zahraničních magazínů(Re/Code, Wall Street Journal, David Pogue…), které měly to štěstí recenzovat Apple Watch ještě před zahájením prodeje:

Redaktor magazínu Bloomberg, Joshua Topolsky uvádí, že hodinky nejsou vždy tak pohodlné a svižné, jak by si přál:

“Mnohokrát jsem musel mávat až nenormálně vysoko rukou, abych rozsvítil diplej hodinek a viděl tak aktuální čas. Zkuste si představit, jak se normální lidé dívají na své klasické hodinky a poté si to představte asi 2x agresivněji. Pro mě, jakožto člověka, který nosí klasické hodinky již léta, bylo strašné, pomyšlení na to, že se na hodinky podívám a neuvidím čas. Občas uděláte pohyb pro rozsvícení a nic se nestane. Občas se displej zapne a ihned vypne. A někdy se nic neděje ani při kliknutí prstem.”

John Gruber z Daring Fireball má podobné pocity:

„Nosím hodinky od 7.třídy, již asi 30 let. Jsem zvyklý moci vidět čas kdykoliv a kdekoliv tam, kde je alespoň trocha světla. V tomto jsou Apple Watch bohužel lehce frustrujicí. Senzor pro rozsvícení displeje funguje dobře, ale přesto to zabere nějaký čas pro zobrazení. S tímto se u klasických hodinek nesetkáte.“

Lauren Goode napsal v Re/Code stručnou, zato „sladkou“ recenzi:

„Chytré hodinky jsou stále nejistá věc, ale Apple pro ně zajisté udělal dost pevný obal.“

Geoffrey Fowler z Wall Street Journal posuzoval Apple Watch dle myšlení „jedná se o iPhone pro Vaše zápěstí“, které se nám také zamlouvá:

„S Apple Watch dávají chytré hodinky konečně smysl. Míra jejich šikovnosti by neměla být měřena dle toho, jak moc Vás „vsáknou“ do sebe, ale dle toho, jak moc Vám pomohou s děláním věcí, které máte. A nošení jich na Vašem zápěstí je toho všeho součástí – jakožto konverzativního displeje, ale také způsobu, jak si změřit tlak, či zaplatit nákup v obchodě. Jedná se o velkolepý nápad, jak využít technologii. Něco, co bychom od Applu očekávali.“

Stylové zakončení úryvkem z recenze Farhada Manjoo z New York Times:

„První Apple Watch možná nejsou pro Tebe – ale přesto jednoho dne, již brzy, změní Tvůj svět.“

Zanedlouho, 24. dubna budeme moci posoudit již každý dle sebe..

zdroj: www.cultofmac.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup