No.1 vzalo koncept chytrých hodinek o krok dále, když představilo nezávislé hodinky No.1 D5 se zabudovanou 3G a Wi-Fi.

Od této společnosti jsme sice mohli vidět podporu GSM již dříve, nicméně konektivita u D5 je něco zcela nového. Dnešní chytré hodinky, včetně Android Wear zařízení, jsou stále závislé na připojení k telefonu nebo tabletu, zatímco No.1 D5 se tomuto problému snaží předejít.

Rozbalování

Hodinky přichází zabalené ve stylové decentní krabičce, jak je u No.1 již zvykem. Po odejmutí vrchní části balení se nám naskytne pohled na odpočívající chytré hodinky D5, jež na sobě kombinují matně černou a stříbrnou barvu. O nich ale více později. V balení dále nalezneme jednoduchý uživatelský manuál v anglickém jazyce, USB kabel, nářadí pro odejmutí zádě hodinek a nabíjecí dock. Chybí ovšem adaptér do zásuvky.IMG_3215

A první dojmy z hodinek? D5 jsou příjemně lehké, kdy o nich v ruce víte, ale neobtěžují Vás. Na dotek je také možné pocítit kvalitní materiál. Samozřejmostí jsou pak kompaktní rozměry, které zajistí pohodlí při celodenním nošení a také to, že budete s hodinkami ve společnosti vypadat seriózně. Elegantnost a styl ostatně zajišťuje i kožený řemínek a černé matné tělo se stříbrnými zády. Pojďme si to však rozvést více…

Vzhled a konstrukce

D5 mají tělo ze slitiny hliníku ve spojení s koženým páskem. Toto vše je sjednoceno v matně černé barvě. Tvar hodinek je kruhový, což posouvá jejich krásu na další level. A málem bychom zapomněli na záda hodinek, které jsou z nerezové oceli.

Právě na této zadní straně je zajímavé textové rytí, které je možné pocítit na dotek. Můžeme zde dále zahlédnout i konektor pro nabíjení, miniaturní reproduktor a senzor srdečního tepu. Celá zadní část se dá odejmout, pokud máte v plánu vložit do zařízení kartu SIM. Na boku pak nalezneme nenápadně umístěné tlačítko, které slouží k částečnému ovládání hodinek.

Po stránce vzhledové a konstrukční jsou D5 velmi povedené a konečně si tak můžeme pořídit něco, co nevypadá jen jako hračka. Zařízení působí velmi bytelně a to je zároveň podmíněno certifikací IP65, takže se nemusíte bát vody nebo prachu. Stále však musíme podotknout, že oproti konkurenci je tělo hodinek dosti tenké, což skvostnému vzhledu jen nahrává.

Když máte tyto hodinky na zápěstí, zdají se být perfektní: nejsou příliš velké ani příliš malé.

Displej

Tvář D5 je reprezentována pomocí hladkého IPS displeje s rozlišením 360×360 a 16-ti miliony barev. Průměr displeje je 1,3 palce a sklo je odolné proti poškrábání.IMG_3320

Hardware a systém

V srdci hodinek sídlí solidní 64-bitový Octa-core MediaTek MTK6572 procesor s 512 MB RAM, což je pro tak malé zařízení zcela dostatečné. Někdo by mohl považovat za nedostatek, že interní paměť o velikosti 4 GB již není možno nijak rozšířit. Chytré hodinky jsou poháněny Li-ion baterií s kapacitou 450 mAh a nabíjení probíhá pomocí USB.

Uvnitř je tentokrát zabudovaný operační systém, založený na Android KitKat (V 4.4). A nejlepší na tom je, že se v hodinkách poprvé setkáváme i s podporou Google Play Store – k dispozici tak máme aplikace, jako Facebook, YouTube, Gmail, Endomondo, Google Mapy a další. Jinak je systém zcela plynulý a odezva je často výrazně lepší, než u konkurence.

Konektivita

Nyní přichází ta nejzajímavější část. D5 totiž možná nejsou prvními nezávislými hodinkami od No.1, ale zato jde o debutové chytré hodinky, které mají nejen slot na SIM kartu, ale také 3G připojení. A to není vše, co tyto chytré hodinky nabízejí! Jsou mezi prvními svého druhu, jež nabízí také zabudovanou Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth 4.0.

Funkce

Jste z hodinek nadšeni nyní? Budete ještě více, jakmile si přečtete o jejich funkcích.
Zde jsou některé z vzácných prvků D5:

 • Podpora telefonních hovorů, SMS zpráv a kontaktů
 • Hudební přehrávač
 • Zdravotní funkce, jako snímání spánku, upomínání k pohybu, monitorování srdečního tepu a kroků
 • Akcelerometr a barometr
 • Různé vzhledy ciferníků

Mezi další zajímavé funkce patří webový prohlížeč, hlasové vyhledávání, budík, počasí, vibrace a synchronizace zdravotních údajů s telefonem.

Hodnocení

 • Vzhled: 8 z 10
 • Hardware a OS: 9 z 10
 • Konektivita: 10 z 10
 • Funkce: 9 z 10
 • Cena: 8 z 10
 • Poměr cena/výkon: 9 z 10

„První opravdu seriózní chytré hodinky ve své cenové relaci.“

Cena a dostupnost

Námi testovaný kus pochází z internetového obchodu smartyhodinky.cz, kde si jej za akčních 5 490,- Kč můžete pořídit také. Momentálně se jedná o jediný obchod v ČR, který tyto povedené hodinky nabízí.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup