Fossil se vrací zpět do hry, s novým fitness náramkem Q Motion. A jeho největší funkce? Zvládá monitorovat spánek.

Sledování spánku je sice funkce, kterou nabízí většina ostatních výrobců už nějakou dobu, ale zatímco Fossil hraje hru na honěnou, tak se svým náramkem poskytne i něco zcela nového: inteligentní poklepání.

Trojité poklepání na Fossil Q Motion Vám poskytne rychlý přístup k jistým funkcím v telefonu, mezi které se řadí třeba přehrávání muziky, focení selfie nebo služba Najít iPhone. Mluvčí Fossilu řekl magazínu Digital Trends, že bude možné nastavit, jakou funkci poklepání aktivuje, pomocí aplikace Fossil Q App. Společnost ještě dodala, že do budoucna je k dispozici spousta možností pro rozšíření této funkce.q-motion-640x0Mějte na paměti, že Fossil odnedávna vlastní Misfit, což je další společnost, pohybující se v oboru nositelných zařízení. No a Misfit minulý rok představil Link, chytré tlačítko, které umožňuje rychlý přístup k různým funkcím. Je tedy pravděpodobné, že se právě tato technologie nachází i v Q Motion. Navíc vzhledově se tento nový náramek podobá na Misfit Ray.

Q Motion bude k dispozici v několika barvách a později k němu bude možné dokoupit i vyměnitelné pásky. Jeden takový vyjde na 25 dolarů (cca 500 Kč).

Připojení je již klasicky přes Bluetooth a to na Android nebo iOS. Můžete si zvolit, které notifikace Vám budou chodit a zařízení Vás na ně pak bude upozorňovat pomocí vibrací nebo LED indikátorů.

Náramek má knoflíkovou baterii, jež vydrží nabita po dobu šesti měsíců. K tomu je zařízení plně voděodolné do 50-ti metrů. K dispozici bude za 95 dolarů (cca 2 500 Kč) počátkem léta.

zdroj: digitaltrends.com