Sice je to s několika měsíčním zpožděním, ale chytrý náramek Embrace, který zvládne detekovat záchvaty a stres, se nyní začal rozesílat prvním Indiegogo sponzorům.

Toto nositelné zařízení se původně zrodilo jako MIT Media Lab projekt. Na první pohled vypadá trochu jako hipsterský fitness náramek, ale s tím rozdílem, že zaznamenává elektrodermální činnost – indukovanou vlhkost potu.

Kromě sledování teploty a pohybu je zařízení schopno detekovat i nezvyklou aktivitu, když má uživatel úzkost, depresi, stres nebo schyluje-li se k epileptickému záchvatu. Jedná se o takzvaný Embrace Alert System, spolupracující s příslušnou mobilní aplikací.

Financování celého projektu proběhlo pomocí platformy Indiegogo, kde bylo vybráno necelých 19 milionů korun. Dodání zákazníkům bylo nastaveno na prosinec 2015 a ačkoliv se společnost setkala se zpožděním, tak je skvělé vidět, že se jedná o jeden z mála projektů, který nakonec nezkrachoval.

K tomu navíc kampaň slíbila, že za každý zakoupený kus obdrží dítě s epilepsií jedno zařízení zdarma. A my věříme, že tento slib bude opravdu dodržen, ihned poté, co budou odměněni všichni původní sponzoři projektu.

zdroj: wareable.com