Co dělá perfektní chytré hodinky? Enormní výdrž baterie, jistě. Dobrá použitelnost, taktéž. Atraktivita, svižnost a určitě taky přiměřená cena. Jedná se o složitou kombinaci vlastností a zřejmě proto na trhu nyní žádné perfektní chytré hodinky nenajdeme. Přesto jsou tady kousky, které stojí za vyzkoušení.

Alcatel One Touch Watch přicházejí s velmi zajímavou kombinací: jsou cenově dostupné (průměrná cena 3490,- Kč), voděodolné a jejich baterie vydrží v provozu až 7 dnů. Tyto hodinky taktéž, jako jedny z mála, podporují jak Android, tak i iOS. Navíc zde není oddělená nabíječka: v pásku se nachází USB. To už se jen tak nevidí!

Pojďme se podívat blíže, co nám to tady Alcatel vlastně uvařil:

Vzhled

IMG_1037

Alcatel One Touch Watch nevypadají na zápěstí ani moc tence, ani moc hrubě. Dalo by se říci, že jsou tyto Alcately takovou zmenšenou verzí Moto 360, což může popravdě potěšit mnoho lidí, pro které jsou zmíněné hodinky až přehnaně obrovské. Při pohledu z blízka samozřejmě poznáte rozdíl, co se týče kvality použitých materiálů, nicméně zde se již jedná spíše o otázku vyrázně nižší ceny hodinek.

Komfort

Plastový 20mm řemínek působí velmi příjemně a zároveň odolně. Zapínání probíhá pomocí kvalitní kovové překlápěcí spony, kterou často nevidíme ani u dražších zařízení. Na konci řemínku navíc můžeme najít odejmutelný kousek, který v sobě ukrývá nabíjecí USB konektor – hodinky si tedy nabijete téměř kdekoli a kdykoli bez nějakých větších tahanic s adaptéry. To vše ještě podtrhuje voděodolnost celého zařízení. Nicméně díky propacovanému nabíjecímu systému zde pochopitelné odpadá možnost volby klasického koženého či železného řemínku.

Software

Alcatel doposud dělal většinu svých zařízení primárně pro Android, ale ne tentokrát. Hodinky neběží na Android Wear, jak mnoho lidí očekávalo, ale mají svůj vlastní OS, který je dostatečně upravitelný a podporuje iOS i Android. Stačí si stáhnout jednoduchou mobilní aplikaci OneTouch Move, ze které se vše ovládá.IMG_1061

One Touch Watch se skládají z upravitelného ciferníku zobrazujícího čas, interaktivního menu, které shlukuje veškeré funkce hodinek, a notifikací. Vše je barevné a hravé.

A co hodinky tedy reálně umí? Základem jsou notifikace, které hodinky přijímají z Vašeho telefonu pomocí Bluetooth. Nepřečtete si zde sice celý email, jako u Android Wear, ale i jen náhled se hodí. Mezi dalšími jsou počasí, stopky, kompas, videokamera a ovládání muziky. Nejvíce ale hodinky vynikají svými fitness funkcemi – v hloučku mnoha senzorů nechybí skoro nic, snad jen GPS. Není problém se na konci dne podívat, kolik kroků jsem ušel, jak daleko jsem ušel a kolik jsem při tom spálil (kalorií, ne stodol). Navíc jsou tyto informace uloženy nejen v hodinkách, ale i v telefonní aplikaci.

Denní použití

Jako u všech hodinek s LCD displejem, i zde je jeden zásadní problém – čas se nezobrazuje permanentně. Chcete-li jej zobrazit, je třeba zmáčknutí tlačítka či zatřesení rukou. Na druhou stranu jsou ale hodinky velmi responzivní, svižné a praktické.

Tak třeba displej nabízí 3 polohy jasu displeje, díky čemuž s viditelností není problém ani na přímém Slunci. Po většinu času Vám postačí první dvě polohy.

Po nějaké době používání mohu s čistým svědomím říci, že hodinky splňují veškerá očekávání.

Shrnutí

Nejlepší chytré hodinky by měly dělat to, co od nich potřebujete a to přesně v dobu, když to potřebujete. Vzápětí by měly zmizet tiše v pozadí. Alcatel One Touch Watch takto po většinu času fungují. Jasně, jsou zde vidět nějaké kompromisy, ale když se podíváte na jejich cenu, tak je rázem jasno – tyto chytré hodinky nemají konkurenta.IMG_1039

KLADY

  • Kompatibilita s iOS a Android systémy
  • Výdrž baterie
  • USB nabíjení zabudované v pásku
  • Atraktivní cena

ZÁPORY

  • Nemožnost výměny pásku
  • Občasně problémy s Bluetooth spojením (Alcatel na tomto problému pracuje a průběžně vydává softwarové aktualizace)
  • Absence aplikací třetích stran

KDE ZAKOUPIT?
Náš testovaný kousek pochází z internetového obchodu smartyhodinky.cz, kde si jej za pouhých 3189 Kč můžete pořídit také.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup