Máme velkou novinu pro všechny sponzory kampaně Blocks na Kickstarteru – společnost vypustila několik obrázků a čtyřminutové video, kde zobrazuje funkční, finální model svých modulárních hodinek. A třešničkou na dortu je oznámení společnosti o tom, že hodinky jsou připraveny k masové produkci.

Kampaň zasponzorovalo celkově přes 5 000 lidí, kteří dali dohromady 1,6 milionů dolarů. Datum dodání pak bylo určeno na květen 2016, což se ovšem bohužel splnit nepodařilo. Spoluzakladatel Serge Didenko však očekává, že v září tohoto roku by již dodávání mělo opravdu započít.

Čtěte také: Příběh modulárních hodinek Blocks

Modulární hodinky Blocks nyní podstupují finální testování v Taipei v Taiwanu, předtím, než začne jejich masová produkce v Compal Electronics. Konečný model má nový procesor, nové nerezové tělo a menší moduly.

Na výsledek se ovšem můžete podívat sami – ukázkové video níže zobrazuje plně funkční chytré hodinky, které se zdají být stylové a velmi rychlé. Vidíme zde také uživatelské rozhraní, které pohání modifikovaná verze Androidu.

Na ciferníku se nachází 3 widgety, které zároveň slouží jako menu – přejedete-li prstem  doleva, widgety se vymění za 3 jiné. Kliknete-li na jeden z nich, přislušná aplikace se ihned otevře. To znamená rychlý přístup k aplikacím i aktuálnímu času.

Kulatý 1,4-palcový AMOLED displej je zapuštěný, stejně jako u předchozích verzí, a nevypadá zrovna moc jasně či živě, ale to nemůžeme jakkoliv více posoudit, dokud jej neuvidíme zblízka.

Moduly byly zmenšeny a k hodinkám dodatečně nabízí například senzor srdečního tepu, NFC, GPS nebo extra baterii. Dle velikosti zápěstí je možno nosit 4 až 5 modulů naráz.

Blocks si můžete předobjednat již nyní, za cenu 330 dolarů. Počítejte však s tím, že čekací fronta je dlouhá…

zdroj: wareable.com