Máme tady pár čísel z roku 2015, co se nositelných zařízení a jejich prodejů týče. Pojďme se na ně společně podívat.

Podle marketingového průzkumu provedeného společností NPD stouply prodeje nositelných zařízení v USA za rok 2015 téměř na dvojnásobek. Konkrétně je řeč o nárůstu ze 7,2 milionů na 13,4 milionů prodaných zařízení. Přičemž průměrná cena za prodávané zboží stoupla také, z 96 na 109 dolarů. Podstatný podíl na těchto změnách mají nepochybně zlomové Apple Watch.

„Nárůst průměrné ceny svědčí o stále sofistikovanějších zařízeních a o spotřebitelech, kteří hledají stále lepší a lepší produkty.“ říká Ben Arnold, výkonný ředitel a průmyslový analytik společnosti NPD Group.

Průzkum dále uvádí, že informovanost spotřebitelů je o 8% vyšší u chytrých hodinek než u fitness náramků. Opět lze tuto skutečnost přičítat Apple Watch, jejichž prodeje čítaly celkově 52% z celého objemu prodaných zařízení. Avšak navzdory tomuto pravdou zůstává, že trhu s nositelnými zařízeními jasně dominují fitness náramky. Odhaduje se až neuvěřitelných 33 milionů zařízení v oběhu, přičemž celých 79% z prodejů za rok 2015 patří pouze Fitbitu.

NPD do roku 2017 očekává až 30 milionů kusů chytrých hodinek na našich zápěstích.

zdroj: wareable.com