AliveCor, v jehož čele stojí Vic Gundotra (ex-viceprezident Googlu v oddělení inženýrství), odhalilo Apple Watch řemínek, který má detekovat srdeční tep na profesionálním levelu.

Většina uživatelů Apple Watch si je vědoma, že tyto chytré hodinky zvládají sledovat tep již v základu, nicméně otázkou je, jak přesně. Sám Apple připustil, že třeba i tetování už může zásadně zkreslovat hodnoty.

Řemínek Kardia není v žádném případě náhradou za fitness náramek, ale jedná se o zdravotní pomůcku, která má potenciál odhalit problémy se srdcem, jako dušnost a nepravidelný tep, jež můžou vést ke vzniku cévní mozkové příhody.

Kardia užívá technologie elektrokardiogramu (EKG). Ta zvládne detekovat elektrickou aktivitu srdce. Momentálně se tento způsob zaznamenávání považuje za nejpřesnější možný a proto je používán napříč celým zdravotnickým průmyslem. Jedná se tedy o velkou věc, když nám AliveCor nabízí takto pokročilou technologii zabudovanou v řemínku.

Veškerá změřená data se zasílají do příslušné aplikace, kterou můžeme dále synchronizovat i s Apple Health. Sdílení těchto užitečných informací s lékařem tedy nebude problém.

Apple Watch řemínek Kardia půjde na trh koncem letošního jara. O cenách zatím nevíme. Vývoj můžete sledovat na oficiální webové stránce společnosti.

zdroj: wareable.com