Víme, že Pebble se o své věrné uživatele stará pravidelnými aktualizacemi, nicméně společnost nyní zažívá těžké časy, a proto se zaměstnanci už to tak růžové není.

Eric Migicovsky, CEO společnosti, tento týden oznámil, že propouští 40 lidí, což je okolo 25 % z celého týmu. Proč? Investice – alespoň do společnosti Pebble – jsou v poslední době velmi malé.

„Máme tyto peníze,“ řekl Migicovsky, „ale je jich v dnešní době strašně málo.“ Tyto peníze odkazují na 26 milionů dolarů, které společnost získala za posledních 8 měsíců.

Byznys s chytrými hodinkami zřejmě stagnuje více, než se očekávalo. Společnosti nedosahují očekávaných prodejů. A to i z toho důvodu, že lidé nejsou ochotni platit za zařízení tolik, kolik by technologické společnosti chtěly.

Nejsou známa přesná čísla, kolik hodinek celkově Pebble prodal, pouze to, že začátkem roku 2015 se jednalo o něco přes milion kusů. Také víme, že druhá Kickstarter kampaň společnosti (hodinky Time a Time Steel) prodala okolo 100 000 kusů. Od té doby nám Pebble představil další zařízení Time Round, které je zaměřeno na větší masy. Navíc se objevily i tzv. chytré řemínky.

Pevně doufáme, že se Pebble dokáže ze svých finančních problémů dostat, protože jeho zařízení přinesou do party vždy něco nového a nevídaného…

zdroj: wareable.com