Philips konečně přidal podporu pro HomeKit od Applu u jeho chytrého osvětlovacího systému Hue. Nyní mohou majitelé iPhonů i Apple Watch komunikovat se svými Hue žárovkami, aniž by museli přepínat mezi více aplikacemi.

Hue Bridge 2.0 má čtvercový tvar a je o něco menší než jeho předchůdce. Pracuje téměř stejně, až na jednu novinku. Nyní totiž přímo spolupracuje se Siri.

Dobrou zprávou je, že majitelé první generace dostanou $20 slevu při výměně za nový model a to do konce roku 2015. Hue Bridge 2.0 normálně stojí $60, ale je také součástí balíčku Hue Starter Kit za $200, jež obsahuje celkem 3 chytré žárovky.

Díky integrace Siri do Apple Watch a velmi blízké spolupráci Siri s HomeKitem, uživatelé mohou zvednout své zápěstí a říci: „Hej Siri, rozsviť party světla“ a váš obývací pokoj bude hrát různými barvami jako na party.

Nejde však jen o osvětlení. Philips navrhl Hue Bridge kompatibilní s dalšími domácími zařízeními, včetně chytrých zámků a termostatů. Je nadějné, že jednoho dne, všechny vaše chytré spotřebiče a zařízení budou propojena s Hue Bridge a vy tak budete moci přenastavit celý dům pouhým vyslovením příkazu svým Apple Watch.

zdroj: www.wareable.com