Tag Heuer ukázal jeho první chytré hodinky, postavené společně s Googlem a Intelem. Do prodeje se dostanou v říjnu nebo listopadu 2015 za 1400 dolarů.

Detaily byly odhaleny v rozhovoru pro Bloomberg, ve kterém Jean-Claude Biver, generální ředitel Tag Heuer a šéf hodinářství LVMH a také majitel Tag Heuer, potvrzuje životnost baterie okolo 40ti hodin.

Specifikace a funkce firma doposud uvolňovala zlehka. Na Baselworldu bylo jasně řečeno, že poběží na Android Wear, podobnému tomu, co můžeme vidět na chytrých hodinkách od Motoroly, Samsungu, LG a Asusu. Hodinky budou pravděpodobně běžet na čipu od Intelu. Tag také naznačíl, že v průběhu času by hardware mohl být rozšířen.

Za cenu 1400 dolarů to nejsou hodinky pro masy. Na rozdíl od Apple Watch, zde není volba levnější varianty. Biver je šťastný, že Apple prodává „milióny a milióny“.

„Čím více se prodávají, tím více jiných lidí bude chtít něco jiného, a to budou Tag Heuer,“ řekl Biver a zárověň poukázal na to, že Apple dostal spoustu mladých lidí nosících hodinky, ale jen pro jednou.

zdroj: www.wareable.com