Garmin rozšiřuje svou rodinku fitness snímačů o Vivofit 3, pohledný náramek s cenou pod 100 liber, který automaticky rozezná aktivity.

Tato již třetí generace je o něco tenčí a nově obsahuje dokonce i malý displej. Ve snaze, udělat ze sportovního náramku módní doplněk, přidal Garmin navíc i možnost výměny řemínků. Uvidíme ale, jaký bude jejich výběr.

Podstata zařízení ovšem zůstává stejná, jako předtím. Zařízení nabídne základní sledování aktivit – monitorování kroků, vzdálenosti, spálených kalorií a spánku. K tomu zobrazí i čas. Nechybí pak ani tzv. Move Bar, jež dává pozor na příliš dlouhou neaktivitu a pomáhá s motivací k dosahování denních cílů.

Vivofit 3 ale chybí senzor pro snímání srdečního tepu, jaký najdeme třeba u Vivosmart HR nebo Vivoactive HR. A ani notifikace z telefonu a vibrace (třeba pro ranní buzení) nejsou k dispozici.cf-lg

Kromě nového vzhledu je velkou novinkou software od Garminu s názvem Move IQ. Jeho přítomnost umožňuje, že Vivofit 3 zvládne sám od sebe rozeznat různé aktivity, včetně běhání, plavání či jízdy na kole. Data se pak ihned odesílají zpět do příslušné aplikace Garmin Connect.

Jako u předchůdce, ani zde není potřeba tahat kabel k napájení po kapsách, protože baterie vydrží nabitá až jeden rok. V zařízení je užito knoflíkové baterie, kterou můžeme nalézt v klasických analogových hodinkách.

Garmin Vivofit 3 se chystá do prodeje později v letošním roce a to s cenovkou 89,99 liber (3 100 Kč). K dispozici ale bude několik balíčků s různými velikostmi pásků, které zvládnou vyzdvihnout cenu až na 99,99 liber (3 500 Kč). Vyměnitelné pásky pak bude možné zakoupit samostatně v balení po dvou, za cenu 29,99 liber (1 000 Kč).

Vivofit 3 bude k vidění také na MWC v Barceloně, takže Vám k němu brzy přineseme další zajímavé informace.

zdroj: wareable.com