Šest měsíců po představení chytrých hodinek Pebble Round je společnost zpátky s novými produkty. Konkrétně s Pebble 2, Pebble Time 2 a také zcela novým zařízením Pebble Core. A protože jde o Pebble, tak uvedení novinek samozřejmě probíhá pomocí Kickstarteru.

Pebble 2Pebble_2_Collection

Pebble 2 jsou společností přezdívány, jako „nejdostupnější chytré hodinky se zaměřením na fitness“. Jejich konstrukce pak dost připomíná původní Pebble – jsou však celkově o něco užší. Z první generace zůstává e-paper displej a týdenní výdrž baterie. Zařízení je voděodolné do 30 metrů a má zabudovaný mikrofon pro diktování poznámek a hlasových odpovědí. Cena po vydání v září bude 129 dolarů (cca 3 200 Kč).

Pebble Time 2

Pebble Time 2 se stejně, jako ty loňské, snaží soutěžit s Android Wear a Apple Watch. Time 2 mají nezměněnou celkovou velikost, avšak obrazovka je o 50% větší a i kvalitnější, protože má o 80% více pixelů.Time_2_Collection_1080Baterie zvládne 10 dní na jedno nabití a hodinkám nechybí ani senzor srdečního tepu a mikrofon. Varianta Pebble Time Steel letos nepřichází, model je pouze jeden. Ten je k dispozici v provedení černá, zlatá nebo nerez.

Pebble Time 2 se začnou prodávat v listopadu tohoto roku za cenu 199 dolarů (cca 4 800 Kč).

Pebble Core

Pebble 2 a Pebble Time 2 jsou sice pozoruhodná zařízení, ale nejzajímavějším produktem je tady Pebble Core.Pebble_Core_Close_1080Myšlenkou za tímto zařízením je, oddělit se kompletně od telefonu a přenést vše potřebné a užitečné na zápěstí.

„Někdy, když chcete jít běhat, nechcete si s sebou brát telefon.“ říká Migicovsky. „Chcete jen tak volně běžet a poslouchat Spotify.“ O tom je Pebble Core.

Core je malé, čtverečkované zařízení bez displeje, které se hodí třeba na klíčenku a snaží se nahradit telefon tam, kde chytré hodinky nestačí – má zabudované WiFi, GPS, 3G a Spotify. A stisknutím tlačítka z něj můžete posílat i nouzové textové zprávy. K dispozici je pak také mikrofon pro hlasové poznámky. Nabíjení je bezdrátové, přičemž baterie vydrží až 9 hodin přehrávání hudby a používání GPS.

Pebble Core sice funguje skvěle s dalšími zařízeními od Pebble, ale nejsou vůbec potřeba. Chcete si jít opravdu zaběhat jen se Spotify? Můžete. Core má konektor pro sluchátka nebo se k nim připojí bezdrátově přes Bluetooth.

Tato „krabička“ běží na systému Android Core a je zde mnoho prostoru pro programování. Migicovsky si myslí, že by se díky tomu mohlo uchytit mnoho vývojářů třetích stran, kteří by pro Core přišli s novými funkcemi a aplikacemi.

Pebble Core půjde do prodeje začátkem roku 2017 s cenovkou 99 dolarů (2 400 Kč).

zdroj: mashable.com