CoWatch, chytré hodinky s virtuální asistentkou Alexa od Amazonu, jsou nyní k dispozici ke koupi, a to po úspěšném dokončení kampaně na Indiegogo začátkem tohoto roku. Zakoupit si můžete buď stříbrný model za 279 dolarů (6 700 Kč) nebo černý za 299 dolarů (7 200 Kč). Za podobnou cenu se dají sehnat třeba Huawei Watch (cca 7 500 Kč).

CoWatch jsou vyvinuty společností IMCO a běží na Cronologics OS, což je plnohodnotný operační systém, založený na Androidu.

Hodinky mají kulatý AMOLED displej s rozlišením 400 x 400 a hustotou 286 pixelů na palec. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli a keramiky. Uvnitř je procesor Ingenic M200 o taktu 1,2 GHz, 1GB RAM a 8GB úložného prostoru, což je dvojnásobek toho, co najdeme u většiny chytrých hodinek.

bragidash-800x488

Je to všechno velmi působivé, ovšem úplně nejzajímavější je přítomnost virtuální asistentky Alexy od Amazonu. Po vzoru Siri umí plánovat připomenutí, volat, hledat kontakty nebo přidávat produkty do nákupního košíku na Amazonu.

CoWatch obsahují všechny klasické senzory, na které jsme zvyklí. Nechybí zde akcelerometr, gyroskop ani snímač tepové frekvence. Postrádáme však GPS pro podrobnější snímání aktivit.

Hodinky se mohou pochlubit taktéž skvělou výdrží baterie. Výrobce udává výdrž na jedno nabití až 32 hodin se stále zapnutým displejem a až 3 dny v úsporném režimu.

CoWatch ve své dřívější kampani na Indiegogo vybraly téměř 300 000 dolarů (přes 7 milionů korun) a jeden kus se tehdy prodával za pouhých 159 dolarů (3 800 Kč). Nyní mají šanci i ti, kteří kampaň nestihli…

zdroj: wareable.com