Věděli jsme, že fitness náramky jsou velice oblíbená zařízení a že jejich prodeje nadále rostou, ovšem netušili jsme, že funkce sledovaní tepové frekvence je až tak populární, i přes ten krátký čas, co je k dispozici.

Funkce sledování srdečního tepu se dnes očekává prakticky u každého ukazatele tělesné aktivity. Podle nedávného průzkumu v USA se počet prodaných fitness náramků s touto funkcí zvýšil na 44%, oproti 12% v minulém roce. I proto společnosti, jako Fitbit, Apple, Garmin nebo TomTom zavedly možnost sledování srdečního tepu jako standard.

O to zajímavější pak možná je informace, že funkci GPS prý do budoucna čeká podobně vysoký nárůst. Ve 2. čtvrtletí letošního roku mělo sice zabudovanou GPS jen 7% náramků, ovšem studie předpovídá, že to se má brzy změnit. Apple u svých Watch 2. generace považuje GPS za standard a očekává se, že podobně se v průběhu příštího roku zachovají i ostatní výrobci.

Nesmíme však zapomínat, že integrace GPS do nositelných zařízení není jen tak, a to zejména kvůli vysokým nákladům. Dále je tady nepříjemná skutečnost, že GPS již najdeme ve všech chytrých telefonech, takže není natolik žádaná.

zdroj: wareable.com