První fitness tracker od Microsoftu, konkrétně Microsoft Band, bude dostupný ve Velké Británii již 15. dubna a vyjde na £169.99.

Prvotním záměrem společnosti s náramkem Band, bylo útočit na opravdu velké soupeře, jako jsou Fitbit Charge HR či Garmin Vivosmart, jenže první recenze byly poměrně přísné. Objevilo se mnoho problémů, kdy v čele byl problém s tím, že je samotný náramek strašně nekomfortní na ruce.

Microsoft do Band zabalil všechny obvyklé aktivity sledující funkce jako čítač kroků, množství spálených kalorií a analýzu kvality spánku. Navíc s GPS zabudovanou přímo do Band, není tedy potřeba nosit smartphone pořád u sebe, k tomu, aby se mapoval váš pohyb.

Microsoft určitě neprohloupil, když propojil Band i se systémy Android a iOS, se kterými spolupracuje stejně dobře jako s Windows Phone.

Band se také může pochlubit některými výbornými vlastnostmi jako je náhled e-mailů, upomínky v kalendáři, upozornění na příchozí hovor, upozornění na zprávy a sociální média, počasí a finanční informace.

Microsoft také představil svůj Microsoft Health jako odpověď na Google Fit a Apple Health. Jedná se o platformu, která navazuje na zdravotní a fitness data z celé řady zařízení a aplikací – bude spuštěna také ve Velké Británii.

Ve Velké Británii lze předobjednat Microsoft Band u Amazonu, Currys PC World, Dixons Travel, Harrods, Microsoft Store a O2. Pokud se zde nacházíte, určitě neváhejte:)

zdroj: www.wareable.com