Garmin rozšiřuje svou rodinku nositelných zařízení o Vivomove, fitness tracker, který se ani zdaleka nepodobá na dosavadní Vivosmart HR nebo Vivofit od této společnosti.

Vivomove drží své sledovací schopnosti na minimu, zatímco velký důraz se zde klade hlavně na úhledně vypadající obal, jež dělá dojem klasických hodinek. Jedná se o něco, co jsme již mohli vidět u Withings a Mondaine.

K dispozici jsou tři různé modely – Sport, Classic a Premium. Rozdíl je v materiálech, kdy může jít třeba o klasickou nerezovou ocel nebo o ocel ve zlatém tónu. Všechny modely nesou označení voděodolnosti 5ATM, takže si s nimi ve vodě můžete zaplavat až do hloubky 50-ti metrů. Jen pozor na kožené řemínky. Dobrou zprávou však je, že pásky jsou měnitelné, takže si můžete kdykoli dokoupit nový.

Budeme-li se bavit o měření aktivit, Vivomove zvládají kroky, spálené kalorie a spánek. Senzor srdečního tepu je ovšem bohužel ze hry, zřejmě právě kvůli vzhledu. V zařízení se dále nachází Move bar od Garminu, který Vás informuje o tom, jak dlouho jste byli neaktivní. Na druhé straně ciferníku pak můžete vidět, kolik jste již ušli kroků z nastaveného denního cíle.

garmin-vivomoveData jsou samozřejmě synchronizována do Garmin Connect Mobile, kde si můžete svůj pokrok zobrazit v detailnější formě. Nachází se zde i tipy a triky ke zdravějšímu životnímu stylu. Zde vztah mezi telefonem a hodinkami končí, jelikož notifikace podporovány nejsou.

A co baterie? Velmi dobrá. Vivomove jsou totiž poháněny standardní knoflíkovou baterií, jež známe z analogových hodinek. Ta zvládne běžet celý 1 rok, než ji bude potřeba vyměnit.

Ceny Garmin Vivomove začínají na £139,99 (cca 4 700 Kč) za model Sport. Dále pokračují na £179,99 (cca 6 000 Kč) za Classic a £239,99 (cca 8 200 Kč) za Premium. První kusy se již začínají rozesílat zákazníkům.

zdroj: wareable.com