Něco málo přes tři pětiny současných majitelů Apple Watch plánuje přechod na nový model, přesto, že ještě není zcela jasné, jakých funkcí se v druhé generaci dočkáme. Tak to alespoň tvrdí nedávno publikovaný průzkum od firmy Fluent.

Stejný průzkum prozradil také to, že z 2 578 dotazovaných jich vlastní applovské hodinky jen 8 %. Všichni se však shodli na tom, že hlavní překážkou pro vlastnění Apple Watch jsou náklady na jejich pořízení, a to i přes nedávné zlevnění. Vždyť k oněm hodinkám je potřeba ještě minimálně iPhone, který také něco stojí. Pár desítek lidí dále přiznalo vlastnictví chytrých hodinek jiné značky, nicméně většina nikdy žádné nevlastnila.

Současní majitelé Apple Watch hodinek uvedli jako hlavní důvody koupě jejich funkce a pohodlnost. Na módní vzhled a cenu v tomto případě nebylo nijak výrazně přihlíženo.

Na druhou generaci chytrých hodinek od Applu se zatím objevilo jen velmi málo zvěstí, oproti tomu, na co jsme u Apple produktů normálně zvyklí. Měli bychom se dočkat větší výdrže baterie, tenčího těla, lepší venkovní čitelnosti a více vzhledů ciferníků.

zdroj: appleinsider.com