V roce 2018 provedeme třikrát více mobilních plateb, než za celý minulý rok. Tedy věříte-li posledním odhadům lidí z Juniper Research, kteří očekávají nárůst bezkontaktních plateb ze současných 35 miliard dolarů celosvětově na masivních 95 miliard dolarů v roce 2018.

Na těchto bezkontaktních platbách se však nyní podílí zejména smartphony (pokud nepočítáme těch devět nebo deset milionů kusů Apple Watch zařízení v oběhu…). Nositelná zařízení zde mají jen minimální zásluhu a nemá se to změnit – ani v roce 2018 nebudou tvořit více než 2 % všech bezkontaktních plateb.

To se zdá být poměrně málo a také se jedná o zajímavý indikátor toho, že lidé s chytrými hodinkami s nimi zřejmě rádi platí za drobnější položky, avšak ne za nějaké větší nákupy.

Takže, 2 % z 95 miliard dolarů je stále 1,9 miliardy – tolik firma počítá, že budeme za pár let utrácet přes naše zápěstí. Sice to nezní tak působivě, jako horní příčky, ale vzhledem k tomu, jak rychle tvoří Mastercard a Visa nová partnerství, tak by se ta čísla mohla do roku 2018 ještě výrazně změnit…

zdroj: wareable.com