Microsoft a Volvo byli velmi dlouho zaneprázdnění prací na propojených vozidlech, a nyní dodatečně oznámili, že společně připravují systém, jež umožní ovládání vozidel značky Volvo pomocí fitness náramku Microsoft Band 2.

Klas Bendrik, člen týmu Volvo Car Group, říká: „Když inovujeme, neděláme to v zájmu technologie. Nedělá-li tedy něco zákazníkův život jednodušší, lepší, bezpečnější nebo zábavnější, nepoužíváme to. A povězme si to na rovinu – kdo někdy nesnil o promlouvání ke svému autu pomocí hodinek na zápěstí.“

Řidiči vybraných modelů aut Volvo a uživatelé náramku Microsoft Band 2 budou moci vzdáleně ovládat zámky, startovat, aktivovat topení či nastavit navigaci. To vše již letos na jaře.

Volvo má se vzdáleným ovládáním aut pomocí nositelných zařízení již nějaké zkušenosti – podobné integrace se totiž už dříve dočkaly i Apple Watch a Android Wear hodinky.

Zatím není úplně jasné, která konkrétní auta budou podporována, ale mělo by jít zřejmě o všechna vozidla s podporou funkce „On Call“.

zdroj: wearabletechnology-news.com