Hodinky ZenWatch 2 od Asusu byly oficiálně představeny na veletrhu Computex v Taipei.

Stejně jako Apple Watch, i ZenWatch 2 nabídnou dvě velikosti – 49 x 41 mm s 22 mm řemínkem, a 45 x 37 mm, s 18 mm řemínkem. Vybrat si budete moci ze tří barev hodinek (stříbrné, tmavě šedé a zlaté) a samozřejmě také z množství řemínků. Displej je stejný 2,5D zakřivený Amoled displej, který jsme mohli vidět u první generace. Jedinou změnou v designu je tlačítko pohotovostního režimu na boční straně. Oproti starému modelu, Vám ZenWatch 2 poskytnou pohodlné nabíjení díky novému magnetickému kabelu.

Začátkem letošního roku bylo oznámeno, že se Asus ZenWatch 2 budou chlubit sedmi-denní životností baterie. Jonney Shih, předseda společnosti, řekl: “Centrální procesorová jednotka a operační systém by měl být jednodušší, než aktuální verze, takže je můžu používat až sedm dní na jedno nabití, namísto pouhých dvou dnů kdysi.“

Hodinky jsou poháněny procesorem Qualcomm Snapdragon, odolnost vůči vodě je IP67, což znamená, že by měly přežít 1m pod vodou po dobu 30 minut.

Cena či datum vydání nejsou prozatím známy, předpokládáme však, že veletrh IFA v září nám přinese odpovědi na tyto neznámé.

zdroj: www.wareable.com