Casio právě na CES oznámilo chytré hodinky s Android Wear. Ano, to Casio. Ale rozhodně se nejedná o další každodenní zařízení. Tyto nepěkně pojmenované Casia (Smart Outdoor Watch WSD-F10) jsou spíše pro časté prozkoumavače přírody, kteří hledají něco voděodolného (do 50 metrů), nárazuvzdorného a s dostupnými vibracemi. Nechybí certifikace do americké armády.

Casio útočí doslova „all-in“. Zařízení je osazeno různými senzory, díky kterým se dozvíte třeba momentální tlak vzduchu, nadmořskou výšku nebo světové strany. Po stisknutí příslušného tlačítka se pak na displeji objeví Váš aktuální směr, čas východu a západu slunce a také zajímavý graf Vaší dosavadní cesty.

Předinstalované aplikace zvládají rybaření, horskou turistiku a cyklistiku. Potom je samozřejmě k dispozici i mobilní aplikace. Ta spolupracuje s další mobilní aplikací, ViewRanger GPS, pro trekingové stezky.

https://www.youtube.com/watch?v=aXWhv0Yd5Sg

Chytrý dvouvrstvý displej znamená to, že WSD-F10 mají jak monochromatický displej, který bez problému zvládne zobrazit základní ciferník a vydržet okolo měsíce na jedno nabití, tak i standartní 1,32-palcový LCD dotykový displej s rozlišením 320 x 300, který vydrží jeden den.

Hodinky přichází v širokém rozmezí barev, jež jim dodávají opravdový sportovní vzhled.

Všechny ty komponenty něco stojí, a zřejmě i proto budou WSD-F10 dostupny v dubnu za cenu 500 dolarů (10 000 Kč).

zdroj: www.wareable.com