Samsung si patentoval nový typ klávesnice pro chytré hodinky, jež promítá klávesy na ruku. Psaní na chytrých hodinkách je momentálně zásadní problém a dokud se nevyřeší, budeme vždy potřebovat telefon při ruce.

Patent byl registrován teprve nedávno, 5. května. Najdeme v něm popis použití procesoru, kamery a projektoru pro promítnutí kláves na ruku uživatele a detekci stisku. Patent kromě promítání statické klávesnice zmiňuje i schopnost detekce gest. To znamená, že uživatelé budou moci psát zprávy vícero způsoby. V plánku je pak uvedena i kompatibilita s aplikacemi. Například tak bude na ruce možno ovládat mapy, protože to jindy na tak malém displeji není zrovna nejpohodlnější. keyboard-1463395081-byRt-column-width-inline

Samsung si však tento systém do budoucna nepředstavuje jen pro chytré hodinky, ale i pro VR zařízení, kde by koneckonců mohlo být velmi zajímavé využití.

Nejedná se sice o první pokus o vytvoření klávesnice pro chytré hodinky, ale přesto si myslíme, že Samsung má velkou šanci uspět, pokud svůj nápad uvede do reality.

zdroj: wareable.com