Vypadá to, že Google pochopil, že jeho operační systém Android Wear potřebuje trochu pomoci. Dočkali jsme se totiž oznámení o chystaném Android Wear 2, který svým uživatelům nabídne hned několik zásadních vylepšení.

Novinky spadají do třech hlavních kategorií – vzhledy ciferníků, fitness a zprávy.

Vzhledy ciferníků se stanou v Android Wear 2.0 omnoho použitelnější. Jakýkoliv ciferník bude nyní možno použít s jakoukoliv aplikací. To jinými slovy znamená, že si budete moci zvolit svůj oblíbený ciferník a na něm si stále zobrazit data z libovolných aplikací.

Co se týče zpráv, ty budou zase znatelně jednodušší. Například, budete-li chtít na nějakou zprávu odpovědět, můžete tak učinit třemi způsoby – vybrat si z chytrých (předepsaných) odpovědí, nakreslit odpověď ručně nebo použít novou Android Wear klávesnici. Ruční kreslení přichází i s automatickým rozeznáváním, takže můžete psát velká písmena, která se následně sama transformují do malých, což se pro tak malou obrazovku hodí.

A nakonec tady máme fitness. V tomto ohledu přináší nová verze automatické rozpoznávání aktivit, takže jakmile se třeba rozeběhnete, začnou se okamžitě zaznamenávat veškeré metriky.

Hodně věcí jsme se ovšem bohužel nedočkali, včetně dlouho očekávané podpory NFC. Android Wear je v otázce NFC jednoznačně pozadu, protože uživatelé by placení pomocí svých nositelných zařízení uvítali. Zatímco je tedy v nové verzi 2.0 mnoho nových zajímavých funkcí, jsou velmi limitovány tím, co nám zatím Android Wear nenabízí.

zdroj: digitaltrends.com