Studentům z univerzity Carnegie Mellon se podařilo hacknout chytré hodinky LG G Watch, a to tak, že hodinky nyní umí poznat, čeho se uživatel zrovna dotýká.

Prototyp ViBand používá akcelerometr, který běží na frekvenci 4 000 Hz, místo obvyklých 100 Hz u normálních chytrých hodinek. To znamená, že pokud nějaký objekt, jako třeba akustická kytara, vibruje, tak ViBand rozpozná, čeho se zrovna dotýkáte.

ViBand je dost chytrý na to, aby poznal, že něco držíte v ruce, třete o sebe dvěma prsty či klepete na dlaň nebo na zadní stranu ruky. V praxi by například při hře na kytaru trenérská aplikace zjišťovala, jaké hrajete noty.

Tato technologie je označována jako bio-akustické snímání a stojí za ní Chris Harrison, Gierad Lapu a Rober Xiao. Chris Harrison věří, že by tato technologie mohla nahradit RFID a QR kódy pro detekci reálných objektů. „Vibrační štítky“ by mohly být umístěny třeba na dveře a sloužily by jako alternativa k iBeacons.

Zmiňovaní studenti nedávno získali ocenění na Softwarovém a Technologickém Symposiu v Tokiu. A přitom se nejedná o první prototyp svého druhu. Už dříve jsme viděli zařízení, které detekovalo objekty, když jste se jich dotýkali nebo je drželi v ruce.

zdroj: wareable.com