Společnost LifeBEAM Technologies Ltd. nabrala celkově 16 milionů dolarů v několika kolech financování, a nyní se připravuje na vydání vlastního nositelného fitness zařízení.

O investice se postaral Square Peg Capital společně s účástí Wellborn Ventures, Cerca Partners, Atomic14 Ventures, Triventures a angel investorů. Financování přišlo nyní, protože společnost plánuje spuštění Kickstarter kampaně pro své zařízení, které nazývá Awareable. 

Samotná společnost LifeBEAM Technologies byla založena před čtyřmi lety. Od té doby poskytla rozličné technologie, hardware a analytiky dalším hráčům v nositelné sféře, jako třeba Samsungu a Under Armour. Zcela původní misí společnosti bylo, poskytovat technologie astronautům a pilotům, aby tak bylo možné sledovat jejich tepovou frekvenci a krevní oběh. LifeBEAM tyto věci sice stále nabízí, ale začíná se čím dál více zaměřovat na koncového zákazníka.

Nyní tato Newyorská společnost vyvíjí vlastní nositelné zařízení.

Většina detailů o novém Awareable zůstává pod pokličkou, Omri Yoffe (CEO) však poznamenal, že si můžeme předčasně představit inteligentního fitness agenta.

Společnost již dříve obdržela investici okolo 3 milionů dolarů, což nám dělá celkem 19 milionů dolarů v investicích. To není k zahození.

zdroj: wareable.com