Nedávný report z Argus Insights poukazuje na to, že spotřebitelé nositelných zařízení jsou více spokojeni s jejich hardwarem, než s aplikacemi uvnitř. Průzkum zahrnuje celkem přes 136 000 různých názorů na nositelná zařízení, jež byly vysbírány mezi listopadem 2015 a únorem 2016.

Argus Insights CEO, John Feland, řekl: „Je zřejmé, že uživatelská zkušenost s aplikacemi napřímo ovlivňuje trh s nositelnými zařízeními. Bez aplikací jde přecejen o zcela bezvýznamné zařízení.“

Unikátním zjištěním průzkumu je, že Jawbone Up nabírá na vedoucím postavení, a to právě díky jeho přívětivé aplikaci, ačkoliv zdejší hardware není zrovna oblíbený. Z hlediska spotřebitelského požitku vedou právě aplikace od Nike a Jawbone, zatímco Fitbit, Samsung a další jsou svědky nízké spokojenosti. Uživatelům vadí hlavně problémové synchronizace dat, padání aplikací a frustrující instalace.

Dnešní nositelné přístroje jsou sice již velmi standardizované, avšak společnosti ještě musí zapracovat na svých platformách a nabídnout veškeré shromážděné data jednodušším způsobem. Jedině tak své uživatele dostatečně povzbudí.

zdroj: wareable.com