V den, kdy nám Xiaomi oficiálně odhalilo svůj nový fitness náramek Mi Band 2, jsme se dočkali také nového náramku A1 od Honoru.

Následujíc starší Honor Band Z1, i nový model A1 přichází bez displeje, a to za účelem větší diskrétnosti a stylovějšího zážitku při každodenním sledování aktivit.

Na výběr bude ze silikonového či koženého řemínku a několika barev. A1 nabídne monitorování kroků, spálených kalorií, vzdálenosti a spánku.

Náramek váží pouhých 20 gramů a má certifikaci odolnosti IP57. To sice není zrovna nejvhodnější pro plavání v bazénu, ale pro mytí nádobí nebo běhání v dešti to bohatě stačí.

Zařízení má LED indikátor, který uživatele upozorňuje na příchozí hovory a SMS. K tomu jsou na palubě i vibrace, aby uživatel o příchozích notifikacích opravdu věděl. Nejzajímavější funkcí pak je zabudovaný UV senzor, jež uživatele upozorní na příliš silné sluneční záření.

A1 je kompatibilní s telefony Android pomocí Bluetooth. Baterie má kapacitu 70mAh a údajně zvládne vydržet až 28 dní na jedno nabití. Konektor k nabíjení je klasický microUSB, takže není potřeba žádných extra kabelů.

Fitness náramek Honor Band A1 Vás vyjde na 15 dolarů (necelých 400 Kč). S koženým páskem pak na 30 dolarů (700 Kč), což je ale stále velmi málo. Zařízení se začne poprvé prodávat v Číně 25. května. Další země budou následovat.

zdroj: wareable.com