Chytrá zařízení, která se starají o naší bezpečnost začínají být stále levnější. Konkrétně je řeč o zařízení s názvem Ripple. Zařízení vypadá jako malý visací zámek, ale po stisknutí tlačítka se spojíte s podpůrným týmem ze společnosti Ripple a ten se postará o kontaktování příslušných orgánů.

Při nastavování zařízení zadáváte informace o sobě, jako je váš obrázek, fyzický popis, alergie, zdravotní stav, nebo veškeré léky, které užíváte. Výhoda spočívá hlavně v tom, že v případě nouze nemusíte ztrácet čas voláním o pomoc, ale vše za vás zajistí asistenční služba společnosti Ripple.

Ve chvíli, kdy jste v opravdu svízelné situaci zmáčknete tlačítko na zařízení vícekrát, kdy vám bude okamžitě zavolána pomoc. Vaše poloha bude určena pomocí GPS modulu, který je integrovaný v zařízení.

Co se týče specifikace zařízení, s chytrým telefonem spolupracuje pomocí Bluetooth, je vodě odolné a výdrž baterie uvádí výrobce až 6 měsíců.

Ripple si již teď můžete objednat na Kickstarteru za cenu 49 dolarů s 3 měsíční podporou, nebo za 129 dolarů s roční podporou. Společnost se snaží navýšit kapitál o dalších 50 000 dolarů a pokud se jí to povede, očekává se zahájení prodeje na začátku dubna.

Zdroj: digitaltrends.com