Veškeré chytré hodinky na největším evropském veletrhu IFA 2015 byly štíhlejší, uhlazenější a jednodušší než kdy předtím. Někdo se však stále lišil – Lenovo se svým úžasným prototypem Magic View, jež se může pochlubit malým virtuálním interaktivním displejem, vsazeným do řemínku robustních, designově krásných, kulatých chytrých hodinek.

Co se vlastně rozumí pod virtuálním interaktivním displejem (VID)? Představte si Google Glass. Jistě víte jak vypadají: na kraji mají průhledný hranolek, do kterého se promítá obraz. VID vyvinutý společností Lenovo funguje obdobně, až na jeden rozdíl, nevidíte skrze něj. Svou ruku přes něj tedy opravdu nespatříte.

Magic View posílá obrázky a videa do interaktivního displeje přímo z hlavní obrazovky pomocí funkce SnapSee, kterou aktivujete přejetím dvěma prsty po obrazovce.

https://vine.co/v/eTJ5AallAY9

Prototyp je navržen tak, aby umožnil uživateli sledovat například GIF animace v soukromí, aniž by přihlíželi lidé okolo. Celá tato vychytávka ohledně VID by měla snížit životnost baterie jen o cca 20%, což není tak hrozné.

Nicméně, Magic View jen tak v obchodech asi neuvidíme. Prozatím jde spíše o takový pokus Lenova, který se ještě musí pořádně dotáhnout. Tak jako tak, je dobré vidět, že se doba posouvá kupředu a technologické společnosti zkouší, kam až se dá zajít.

zdroj: www.wareable.com