Drhání z padákové šňůry může být skvělou zábavou pro začátečníky, ale jako u každé nové dovednosti, kterou si teprve osvojujete, můžete udělat spoustu chyb, které ohrozí váš výtvor. Některé z nejčastějších chyb, kterých se začátečníci při drhání z padákové šňůry dopouštějí, jsou například:

Nedostatečné množství padákové šňůry

Při plánování projektu může být snadné podcenit množství potřebné padákové šnůry. Pokud vám dojde materiál uprostřed projektu, může to vést k velkým komplikacím. Proto je důležité mít dostatečné množství šňůry před zahájením drhání.

Špatné upevnění na začátku

Zabezpečení konce šňůry na začátku je důležité pro udržení správného tvaru výtvoru a jeho odolnost proti rozpletení. Pokud nezačnete s dostatečně pevným základem, může to vést k deformaci tvaru a k problémům při jeho dokončení.

Nesprávné utahování uzlů

Správné utahování uzlů je velmi důležité pro stabilitu a trvanlivost vašeho výtvoru. Pokud nebudete uzly dostatečně utahovat, mohou se vám rozvazovat a váš výtvor se může rozpadnout. Na druhou stranu, pokud uzly příliš utáhnete, může to vést k deformaci tvaru vašeho výtvoru. Je důležité naučit se, jak správně utáhnout uzel, aby byl pevný, ale zároveň ne příliš utažený.

Pokud zvládnete drhání, můžete vyzkoušet i vyšívání

Vyšívání je skvělý způsob jak relaxovat a zároveň tvořit něco hezkého. Pokud s vyšíváním začínáte, je vhodné začít s vyšívacími sadami, na kterých se naučíte potřebné dovednosti. Vyšívací sady obsahují předtištěnou vyšívací mřížku, se kterou bude tvorba vaší první výšivky hračkou. Existují různé varianty vyšívacích sad, některé z nich vhodné i pro malé děti, jiné zase pro starší.

Ať již se rozhodnete jako svého nového koníčka vybrat drhání z padákové šňůry nebo vyšívání, výsledkem budou hezké výrobky, které můžete použít jako módní doplňky, nebo jako výzdobu svého bytu.