Samsung Gear S2 jsou chytré, elegantní a štíhlé hodinky s 1,2 palcovým AMOLED displejem a dvoujádrovým procesorem o taktu 1GHz. Hodinky nabízí nesčetné množství senzorů, jako třeba akcelerometr, gyroskop, tlakoměr a snímač tepu. A zatímco až doposud bylo nutné, nosit s hodinkami zároveň i telefon s Androidem, to se mění, protože výrobce přišel s podpůrnou aplikací i pro iOS. Jedná se o vcelku nečekaný krok, protože kompatibilita s iOS byla slíbena až někdy do budoucna a přesný termín nebyl nikdy stanoven.

Samsung v tiskové zprávě uvedl, že beta test v omezené kapacitě zahájí již během několika týdnů. Nebude ovšem pro všechny. Pro zapojení bude potřeba vlastnit iPhone s iOS 8.4 nebo novějším.

Testovací beta je trochu obsáhlejší, než by se dalo očekávat. Kromě hodinek Gear S2 společnost testuje také konektivitu s náramkem Gear Fit 2. Vypadá to, že Samsung opravdu dělá vše pro zavedení komplexní podpory iOS. Na více informací si ale budeme muset počkat do konference IFA, jež se koná 31. srpna v Berlíně.

Samsung ale není první, kdo se snaží o spolupráci s iOS. Například firma Pebble a její zařízení jsou kompatibilní s iOS již od loňského roku.

zdroj: digitaltrends.com