Možná jste o tomto chytrém náramku ještě neslyšeli. Jedná se o zařízení, které svému uživateli dodává nefalšované elektrošoky. Ano, opravdu. Zní to absurdně? Pavlok, jak se tyto chytré náramky nazývají, obdržely dle zahraničních zdrojů další obrovskou investici, což by zároveň mohlo být velkým krokem k zahájení oficiálního prodeje.

Samozřejmě má celý projekt hlubší smysl. Společnost slibuje změnu (zlepšení) chování pomocí tréninku jisté části mozku. Například při každém zapálení cigarety dostanete elektrošok. Již po pár dnech by se měla změna projevit a návyk tedy odcházet.  Pavlok byly, podobně jako Pebble, úspěšně zafinancovány pomocí internetové kampaně na Indiegogo ke konci roku 2014, kdy se vysbíralo neuvěřitelných 274 tisíc dolarů(500% překročení původního cíle).

Samotná „obrovská investice“ dle nejnovějších informací přišla z IncWell, který je součástí VC fondu, jehož chodu velí CEO Chrysleru Tom LaSorda. Zatímco výše investice nebyla zveřejněna, bylo řečeno, že se jedná o maximální částku, kterou fond umožňuje investovat.

Momentálně Pavlok zásobuje své Indiegogo backery, kteří již netrpělivě na své zařízení čekají. Poté bychom snad mohli očekávat zahájení oficiálního prodeje. Zdá se, že společnost nestíhá náramky vyrábět.

zdroj: www.wareable.com