Mobilní divize Samsungu je momentálně v krizové situaci, takže není divu, že společnost raději vyzdvihuje ostatní divize, kterým se daří – tentokrát tu čipovou. Firma se konkrétně chlubí novým Exynos 7 Dual 7270, což je nejen první 14-nanometrový čip pro nositelná zařízení, ale také první ve své třídě, který má zabudovaný LTE modem. To lépe řečeno znamená, že Vaše příští chytré hodinky budou mít svoje připojení k internetu a nebudou závislé na telefonu.

Společnost při výrobě tohoto čipu použila několik různých technologií zhotovení, jmenovitě systém-in-package a package-in-package, zkráceně SiP-ePoP. Ten pomohl inženýrům vmáčknout dovnitř DRAM, NAND flash a energii řídicí čipy, přičemž ještě snížili celkovou výšku čipu. Do 1 cm2 se jim dále podařilo narvat Wi-Fi, Bluetooth, FM rádio a GPS přijímač. Sám Samsung uvedl, že čip má o 20% více energie, než jejich poslední 28-nanometrový čip.

Tento čip přinese do chytrých hodinek a fitness náramků GPS, aniž byste tím museli zatěžovat Váš telefon. Zřejmě si ale budeme muset ještě počkat, než se objeví nějaké zařízení s tímto čipem na trhu.

zdroj: engadget.com