Čína je zvláštní případ, pokud jde o nositelná zařízení. Dokazují to o 81% větší prodeje v porovnání s minulým rokem.

Analytická společnost IDC udává, že se v Číně prodalo 9,54 milionů kusů nositelných zařízení jen od dubna do července tohoto roku. Globální odhad pro rok 2016 pak činí až neuvěřitelných 101,9 milionů prodaných kusů. Pokud bude prodej v Číně stoupat stejným tempem i nadále, tak se pravděpodobně dočkáme toho, že Číně bude patřit třetinový podíl ze všech prodejů nositelných zařízení v roce 2016.

IDC zahrnuje do nositelných zařízení kromě chytrých hodinek a fitness náramků také ostatní zařízení, jako například dětské hodinky a chytré boty. K tomu by se ještě hodilo poznamenat, že chytré hodinky jako celek vzrostly za posledních 12 měsíců v Číně jen o 3,4%, přestože Apple v poslední periodě prodal více než 400 tisíc kusů.

Na vrcholu je stále Xiaomi, se svým náramkem Mi Band, kterého se prodalo asi 2,8 milionů kusů. Zbývající 4 miliony se pak dělí mezi ostatní výrobce na trhu. Zde patří třeba Mobvoi, který uspořádal mezinárodní crowdfundingovou kampaň Ticwatch 2, kdy se od deseti tisíc lidí vybralo asi 2 miliony dolarů.

Prodeje nositelných zařízení v Číně budeme sledovat i nadále a na závěr ještě jeden malý detail – Apple upustil od výroby zlaté verze Watch, kterou silně propagoval právě na čínském trhu. Jak se zdá, asi to nebyla úplně dobrá volba.

zdroj: wareable.com