Microsoft nemá pro tento rok v plánu vydat nový Band a údajně dokonce i rozpustil tým, který pracoval na portu k Windows 10. Tvrdí tak internetový magazín ZDNET.

Na otázku ohledně budoucnosti zařízení bylo Microsoftem řečeno jen to, že stávající Band 2 se bude i nadále prodávat a společností bude podporován. Zdroje uvnitř firmy pak jen dodaly, že žádné nové zařízení v roce 2016 nepřijde.

Microsoft ve svém prohlášení spíše zdůraznil platformu Microsoft Health a připomněl, že je „otevřená pro všechen hardware a aplikace od partnerů třetích stran, napříč všemi systémy.“ Microsoft Health pomáhá uživatelům monitorovat například cvičení či kvalitu spánku, jako podobné platformy od Google, Applu a Nokie.

Chytrý náramek Band 2 měl hrát v systému Health původně velkou roli, ovšem poslední dobou na to očividně úplně rezignoval. Vypadá to, že Microsoft se bude muset do budoucna opět spolehnout na hardware od jiných výrobců, pokud nás však neplánuje v blízké době překvapit s něčím převratným, jako třeba s novými hodinkami Surface Watch.

Band 2 stál při představení v minulém roce 250 dolarů, nyní si jej můžete pořídit za 175 dolarů.

zdroj: engadget.com