Soudce zamítl požadavek Fitbitu k ukončení jeho případu ohledně přesnosti technologie monitorování srdečního tepu. To jinými slovy znamená, že kauza běží i nadále.

V lednu tohoto roku byla na společnost podána hromadná žaloba kvůli údajnému chybnému měření tepové frekvence. Skupina žalobců tvrdila, že PurePuls technologie neměří tepovou frekvenci správně a chtěli tak náhradu za svou „finanční újmu“.

A nyní soudkyně Susan Illston zamítla žádost Fitbitu, o smetení celého případu ze stolu. Minulý měsíc se k žalobě mimo jiné přidali také tři interní svědci, kteří tvrdí, že Fitbit o nesprávném měření tepové frekvence věděl. Sami žalobci dále uvedli, že cenné papíry společnosti byly nabízeny a obchodovány za přemrštěné ceny.

Celé tvrzení žalobců je samozřejmě podloženo studií. Ta ukazuje, že odchylka tepové frekvence u zařízení je v průměru 20 tepů za minutu. Studie je založena na 43 zdravých dospělých lidech.

Fitbit se však brání a argumentuje tím, že jeho fitness zařízení nejsou zamýšleny jako vědecké nebo lékařské přístroje, mají pouze pomoci lidem k dosažení jejich fitness cílů.

Není to poprvé, co Fitbit čelí obvinění ohledně přesnosti nějaké jeho technologie pro sledování – minulý rok byla společnost před soudem kvůli nepřesnému monitorování spánku.

zdroj: wareable.com