Nabi Compete, to je nový chytrý náramek zaměřený na děti, s cílem motivovat je k vyšší fyzické aktivitě. V balíčku za cenu 39 dolarů obdržíte dva tyto chytré náramky, které můžete propojit s chytrým telefonem a sledovat tak pokroky svého či svých dětí.

Toto dětské zařízení nabízí trošku širší možnosti, než to pro dospělé. Například cíle jsou spojovány s konkrétními místy. Máte-li cíl, ujít 10 000 kroků, můžete to dokázat tím, že vylezete konkrétně na Eiffelovu věž nebo třeba přejdete Brooklynský most. Další vychytávkou je přepočet spálených kalorií na jídlo o odpovídající energické hodnotě. V praxi to znamená, že jste na tréninku spálili určitý počet kalorií a díky Nabi víte, že jste spálili třeba půlku pizzy.

Jim Mitchell, výkonný ředitel společnosti Fuhu, řekl: „Při vývoji Nabi Compete jsme se blíže podívali na to, co drží děti v pozoru, přičemž jsme došli k závěru, že jsou to hry, sociální interakce a soutěžení s kamarády. Věříme, že jsme vyvinuli produkt a platformu, která bude pohánět jejich zájem a povědomí o důležitosti zdravého životního stylu a vlastní kondice.“

Žijeme v době, kdy přichází lidé do styku s technologiemi čím dál dříve, nehledě na globální problém s obezitou mladistvých. Cokoliv, co je tak motivuje do zdravého životního stylu a pohybu, je nyní nedocenitelné.

zdroj: www.wareable.com