Mobvoi, čínská technologická společnost vlastněná Googlem, potvrdila, že vydá své chytré hodinky Ticwatch 2 i v Americe, a to do několika týdnů.

Toto zařízení, které bylo představeno minulý měsíc v Číně, je nástupcem původního modelu z minulého roku. Nově se zde dočkáváme funkce GPS a vylepšeného senzoru srdečního tepu. Nejen to, hodinky budou stát do 200 dolarů.

Uvnitř je zabudovaná SIM, která uživatelům umožňuje telefonování, SMS a také hlasové vyhledávání bez přítomnosti telefonu.

Co se týče hardwaru, Ticwatch 2 mají 1,4-palcový, stále svítící AMOLED displej, bezdrátové nabíjení a chytrý pásek Tickle pro jednoduché ovládání. Podobný pásek jsme sice již viděli u první generace, jenže tento je skrytý uvnitř zařízení a měl by být přesnější a pohodlnější.

Hodinky byly navrženy skandinávským designérem jménem Miko Nenonen (Nest, Nokia) a přichází v hliníkové a nerezové verzi. U řemínků je pak na výběr ze silikonových, kožených a nerezových. Nejdražší verze obsahuje také safírové krystalky na displeji.

Ticpay a Ticwearticwatch-3-1464953504-QPdY-column-width-inline

Mobilní platby jsou aktuální záležitostí a proto i Mobvoi oznámil, že vyvíjí svou vlastní NFC službu Ticpay.

Ale zpět k hodinkám. Ty běží na operačním systému Ticwear 4.0 a z velké části se uchylují k ovládání hlasem. Uživatelé mohou se zařízením komunikovat a ptát se na otázky, jako třeba „Jaké je aktuálně počasí?“, a zařízení jim na vše odpoví. Tedy, na vše samozřejmě ne, ale přesto jde o skvělý krok kupředu v interakci s nositelnými zařízeními.

Uvedení Ticwatch 2 pro Ameriku zřejmě proběhne na Kickstarteru, kde bychom se časem mohli dočkat také verze pro Evropu.

zdroj: wareable.com