Inteligentní analogové hodinky jsou vždy bezvadnou záležitostí a ani Horological od švýcarské hodinářské firmy Alpina nejsou výjimkou.

Hodinky jsou spíše neformální a ve srovnání s jejich ocelovým předchůdcem jsou podstatně atraktivnější. Mají 44mm tělo z nerezové oceli, podklad ciferníku má barvu námořnické modři a pásek je z hnědé kůže s červenou podšívkou.

Funkce jsou velmi obdobné, jako u předchozích hodinek od Alpiny. Nový model zvládne sledovat počet kroků, spálené kalorie a celkovou vzdálenost. Také vám v průběhu dne připomene, aby jste se nepřestávali hýbat.

K dispozici jsou pak i užitečné údaje o spánku, kdy se dozvíte například to, jak dlouho jste byli v noci vzhůru, jak dlouho v hlubokém spánku a jak dlouho v lehkém spánku. Aplikace Dynamický Kouč vám pak veškerá data zpracuje a podle toho dodá nějaké tipy a rady.

Hodinky uchovávají zaznamenané údaje až po dobu 30 dní, aniž byste je museli spárovat se svým zařízením.san-antonio-800x710

Žádné obavy, Alpina Horological samozřejmě ukazují i čas. A to tak, že nemusíte nic řešit a nastavovat – hodinky se samy přizpůsobí, podle toho, co ukazuje váš telefon. Nakonec je zde dostupná ještě funkce inteligentního budíku, která vás ráno probudí v tom nejvhodnějším momentě, aby jste se cítili dobře.

Hodinky slibují výdrž baterie 2 roky a více, což je obrovský rozdíl proti hodinkám s digitálními displeji.

Cena ani datum vydání zatím nejsou známy. Dle předchozího modelu však odhadujeme, že cena bude začínat na 1000 dolarech (cca 24 000 Kč).

zdroj: wareable.com